Черно море и Етър завършиха 2:2 в мач от 28-ия

...

Черно море и Етър завършиха наравно в страхотен мач

Черно море и Етър приключиха 2:2 в мач от 28-ия кръг на Първа лига. " Моряците " имаха съществено преимущество през първото полувреме, само че по-късно играта доста се отвори и головете следваха един след различен.
 На живо, Черно море - Етър онлайн
Черно море - Етър 2:2, Исамил Иса възвърне равенството

" Моряците " са любимци в мача

Мачът стартира със съществено териториално преимущество за домакините. Те се настаниха трайно в половината на Етър и търпеливо търсеха своя късмет за гол. " Болярите " се бяха групирали добре откъм гърба и дебнеха за контри, само че доближиха до малко такива благоприятни условия през първото полувреме.

Голът падна в 26-ата минута. Мехди Букаси вкара след доста акуратен удар в далечния за Христо Иванов десен ъгъл. Това е първо попадение за алжиреца с екипа на Черно море.

До почивката " моряците " проведоха някои положителни офанзиви, най-много отляво. Само неналичието на синхрон сред Исмаел Иса и Матиас Курьор резервира резултата 1:0 до 45-ата минута.

Втората част стартира с бързи и рискови офанзиви и към двете порти. Първо Дичевски избави след опит на останалия самичък Яни Пехливанов да го трансферира. В ответната офанзива Исмаил Иса мислеше, че е вкарал гол, само че Купенов съумя да почисти пред голлинията.

В 51-ата минута Флорент Боджадж откри топката от воле към границата на наказателното поле и изравни за 1:1. Само две минути по-късно Милчо Ангелов засече прострелно подаване отляво на Боджадж и направи обрата цялостен.

Срещата доста се отвори и в 62-та минута Исмаил Иса възвърне равенството за 2:2 след прелестен удар с глава, Топката се удари в лявата греда на вратата на национала Христо Иванов и го направи беззащитен.

Двата тима продължиха да търсят успеха. Домакините бяха по-найстойчиви, само че и техните посетители имаха своите шансове.

Черно море без значение от тази развръзка сигурно ще играе в плейофите за баража за Лига Европа. Етър остана с някакви шансове да избегне плейаутната група след тази точка. " Болярите " изпревариха Царско село поради по-добри индикатори през постоянния сезон. " Царете " въпреки всичко имат мач на следващия ден с новобранеца Витоша (Бистрица), който за малко щеше да бъде провален от подправена паника за ковид.