Черният лед е опасен. Вчерашната поледица в Русе беше наистина

...
Черният лед е опасен. Вчерашната поледица в Русе беше наистина
Коментари Харесай

Проф. Рачев: Ще видим температури от 15-16 градуса, та дори се мъдрят и едни 17

" Черният лед е рисков. Вчерашната поледица в Русе беше в действителност брутална.  Това се случва изключително когато има доста леден въздух при земя, а горе е по-топло. Вали дъжд, а охладените капки, като ударят в Земята, вършат прелестна гладка повърхнина. Пътят наподобява изсъхнал, а е хлъзгав “. Това разяснява климатологът професор Георги Рачев.

" Ще има размръзване, тъй като ще става все по-топло и по-топло. Температурните аномалии са позитивни над нормата. Студеният режещ вятър няма да го има “, уточни той.

" В понеделник на обед ще бъде следващият идващ средиземноморски циклон.  Ще има оклюзионен фронт – нито ще е топло, нито студено, една по този начин мешавица, обвързвана с дъжд.  Отива си януари месец малко по-топло от естественото, допускам, че по този начин и ще приключи. И с задоволително превалявания – над нормата. Поне още две ситуации ни чакат в понеделник и в четвъртък, когато ще има превалявания съвсем над цяла България “, разяснява пред bTV проф. Рачев.

По думите му по-всяка възможност ще забележим и температури от порядъка на 15-16 градуса. Още през днешния ден се чака повишаване на температурите. Прогнозите са за 6 градуса по-високи температури от типичните за януари. 

" Седмицата, която следва ще бъде много топло. А прогнозите са и за идната седмица да се резервира това систематизиране ", изясни климатологът.

" В източната част в Горнотракийската равнина и в Северна България идващият петък на обед ще бъде 15-16 градуса, та даже се мъдрят едни 17° ", разяснява той и добави, че през цялата последваща седмица минусови температури няма да има.

" Над 1500 метра ще вали прекрасен сняг - ще млати сняг и ще направи хубава снежна завивка ", уточни професор Рачев.
Източник: focus-news.net


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР