Черна гора победи с 2:0 Беларус в контрола, която се

...

Черна гора победи Беларус в контрола, Кипър и Латвия завършиха наравно

Черна гора победи с 2:0 Беларус в контрола, която се игра в турския курорт Анталия.

И двата гола за черногорците паднаха още преди почивката. В 27-мата минута Адам Марушич откри след композиция със Стеван Йоветич.

Секунди преди почивката нападателят на Лече Никола Кръстович повиши на 2:0.

През второто полувреме Беларис бе по-активният отбор на терена и гостите можеха да стигнат най-малко до почетен гол. Най-добрата опция това да се случи бе четвърт час преди края на постоянното време, само че халфът на Астана Макс Ебонг пропусна дузпа.

Черна гора беше противник на националния тим на България в квалификационния цикъл за Евро 2024, до момента в който Беларус е в една група с трикольорите в Лигата на нациите.

В различен дуел, игран по същото време, само че в Ларнака, домакините от Кипър направиха тъждество 1:1 с Латвия.

И в този дуел имаше пропусната дузпа, като тя бе за гостите малко преди почивката.

Преди това Кипър поведе посредством Йоанис Питас в 34-ата минута, а Владиславс Гутковскис бе този, който не съумя да се разпише от 11-те метра в 45-ата минута.

Латвия въпреки всичко стигна до изравнителен гол в 85-ата минута посредством Андрейс Циганикс пет минути преди края.

През цялото второ полувреме в игра за Латвия бе бранителят на Пирин Благоевград Виталийс Ягодинскис.