Челси завърши сезона с домакинска победа с 2:1 срещу Борнемут

...

Челси се завърна в Европа, Манчестър Юнайтед засега е аут

Челси приключи сезона с домакинска победа с 2:1 против Борнемут на " Стамфорд Бридж ". По този метод " сините " си подсигуряваха шестото място във Висшата лига и присъединяване в европейските клубни шампионати.

В взаимозависимост от развоя на финала за ФА Къп ще стане ясно дали играчите на Маурисио Почетино ще вземат участие в Лига Европа или Лигата на конференциите.
 Манчестър Сити пренаписа историята!
Манчестър Сити пренаписа историята! " Гражданите " сложиха шампионската корона за четвърти следващ път!

Отборът на Пеп Гуардиола подпечата купата си след триумф против Уест Хем с 3:1

При триумф на Манчестър Сити - Челси ще бъде в Лига Европа, а при успех на Манчестър Юнайтед - лондончани ще са в Лигата на конференциите.

От своя страна  " алените дяволи " се постановиха с 2:0 като посетител на Брайтън с попадения на Диого Далот и Расмус Хойлунд. Двете попадения паднаха през второто полувреме на срещата на " Амекс стейдиъм ".

В Шампионската лига след дълго спиране ще играе и Астън Вила, който остана четвърти с 68 точки. Хората на Унай Емери приключиха акцията с проваляне с 0:5 при гостуването си на Кристъл Палас.

В европейските клубни шампионати ще играят още Тотнъм и Челси, като те приключиха надлежно пети и шести.

От Висшата лига изпадат Лутън, Бърнли и Шефилд Юнайтед, които стигнаха до промоция в елита в предходната акция.
 Арсенал победи Евертън с 2:1 в мач от Висшата лига