Челси срази Бърнли с 4:2 като гост на стадион “Търф

...

Пулишич осигури на Челси убедителна победа срещу Бърнли

Челси съкруши Бърнли с 4:2 като посетител на стадион “Търф Мур ” в среща от 10-и кръг на Премиършип. Кристиан Пулишич се отличи с хеттрик, отбелязвайки първите си голове със “синята ” фланелка.

21-годишният американец откри резултата в 21-ата минута след солова акция, като откри метод да вкара топката в мрежата пред смаяните погледи на трима бранители на Бърнли. Пулишич се разписа и в края на първото полувреме за 2:0, а своят хеттрик оформи в 56-ата минута. 120 секунди по-късно Уилиан бе прецизен за 4:0, а в заключителните пет минути Бърнли върнаха два гола, създатели на които станаха Джей Родригес (86) и Дуайт Макнийл (89). В 76-ата минута Калъм Хъдсън-Одой падна в наказателното поле на противника и в началото бе отсъдена дузпа. Системата за видеоповторения обаче сподели, че договор няма и вместо да застане зад бялата точка, Хъдсън-Одой получи жълт картон за симулация. Това бе четвърта поредна победа за Челси, до момента в който Бърнли претърпя второ проваляне. Челси с актив от 20 точки заема четвърто място в класирането, а Бърнли с 12 е на 11-о. Пулишич по най-хубавия метод се отблагодари на мениджъра Франк Лампард за оказаното доверие, като вкара първите си голове за Челси и оформи първи хеттрик в кариерата си. /БГНЕС
Източник: dnesplus.bg