Челси спечели с 5:1 на своя Стамфорд Бридж срещата от

...

Челси регистрира погром, но и допусна гол от аматьори

Челси завоюва с 5:1 на своя " Стамфорд Бридж " срещата от третия кръг на ФА Къп против Честърфийлд. Тимо Вернер, Калъм Хъдсън-Одой, Ромелу Лукаку и Андреас Кристенсен означиха още до почивката, а Хаким Зиеш осъществя сполучливо дузпа в 54-ата минута. За гостите Акуаси Асанте върна едно попадение в 80-ата.

" Сините " започнаха мача против дилетантите от Националната конференция с напън и Лукаку имаше опция да открие още в 3-ата минута, откакто получи положително подаване от корнер от Зиеш, само че ударът му мина над напречната греда.

В шестата минута, след свръхестествен рейд на Ковачич, Зиеш се озова самичък против вратаря Лоаш, стреля, само че ударът му бе отразен - при добавката Вернер бе непогрешим от няколко метра.

В 18-ата минута Хъдсън-Одой получи топка на лявото крило, напредна добре и с акуратен удар в далечния ъгъл удвои преднината на лондончани.

Две минути по-късно Челси дефинитивно умъртви интригата в мача - Люис Хол подаде от фланга към непокрития Лукаку, който от няколко метра нямаше усложнения да вкара трето попадение.

Шест минути преди края на полувремето, след късо осъществяване на корнер Люис Хол стреля, само че изстрелът му бе отразен от Лоаш. След спасяването на вратаря обаче, топката се озова на главата на Кристенсен, който вкара четвърто попадение.

С настъпването на втората част, натискът на момчетата на Томас Тухел не спадна. Зиеш проби през центъра в 49-ата и стреля рисково, само че стражът на гостите мазета, при добавката влезлият на почивката Хавертц уцели неприятно състезател в алено, който се строполи на тревата.

Едва няколко минути по-късно Калвин Милър събори Пулишич в наказателното поле, а Зиеш се възползва чудесно от отсъдената дузпа и направи резултата 5:0.

В 73-ата минута играчите на Джеумс Роу сътвориха най-хубавия си късмет, при който Фрейзър Кър стреля от близко, само че топката се оплете в дребната мрежа в профил. Две минути по-късно Челси означи и шести гол посредством Кай Хавертц, само че попадението не бе зачетено поради засада на Вернер.

Десет минути преди края Чиманга залъга добре двама играчи в синьо и стреля, Бетинели отрази изстрела му, само че Асанте бе на точното място и довкара топката за 5:1.
Източник: fakti.bg