Челси ще играе за трофея в турнира за ФА Къп

...
Челси ще играе за трофея в турнира за ФА Къп
Коментари Харесай

Челси се класира за финала за ФА Къп

Челси ще играе за трофея в шампионата за ФА Къп след победа с 1:0 над Лийдс Юнайтед във втория полуфинал от програмата на най-старата футболна конкуренция в света.

Сините ще се изправят на финала против Манчестър Сити. Вчера Сити си подсигурява за четвърта поредна година присъединяване на „ Уембли “ след триумф с 2:1 над Саутхемптън.

Единственото попадение за Челси вкара Енцо Фернандес, който беше прецизен в 23-тата минута. Успехът е едвам втори за лондончани в последните девет мача на отбора във всички шампионати. В този интервал отборът записа пет поредни загуби във Висшата лига и две в Шампионската лига. В последните пет дуела сините даже не вкараха гол.

Успехът е първи за отбора под управлението на краткотрайния управител Калъм Макфарлън. Той смени.

И Челси, и Лийдс имаха задоволително шансове да вкарат още голове в мача, само че символичните домакини направиха няколко пропуща посредством Жоао Педро, който един път уцели и гредата. Йоркшърци пък бяха обезверени от вратаря Роберт Санчес.

За Лийдс не игра българският национал Илия Груев, който е навън до края на сезона с травма в коляното. Челси успеха бе първа под управлението на краткотрайния ментор Калъм МакФарлейн.
Източник: flashnews.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР