Челси се изправя срещу Шефилд Юнайтед в мач от 8-ия

...

НА ЖИВО: Челси - Шефилд Юнайтед 4:1

Челси се изправя против Шефилд Юнайтед в мач от 8-ия кръг на Висшата лига. Резултатът е 4:1 за Челси. Първият гол падна в 9-ата минута, а негов създател стана Макголдрик. Домакините възвърнаха равенството с гол на Тами Ейбрахам в 23-ата минута. Чилуел направи резултата 2:1 с гол в 34-ата минута. Третият гол за Челси пристигна в 77-ата минута с попадение на Силва. Само три минути по-късно Вернер направи резултата 4:1.

Бен Чилуел сътвори първата чиста заплаха пред вратата на противника, само че Рамсдейл се оправи със обстановката. Гостите изненадващо откриха резултата в 9-ата минута, откакто Макголдрик беше на отлична позиция и се възползва от нея, с цел да матира Менди за 1:0.

Челси изравни резултата след отлична офанзива в 23-ата минута на дуела. Ковачич получи отличен пас отдясно от Зиеш, а той от своя страна откри в наказателното поле Тами Ейбрахам, който възвърне равенството - 1:1.