Челси разби гостуващия Уотфорд с 3:0 в мач от 33-ия

...

Челси размаза Уотфорд и се върна в топ 4

Челси разруши гостуващия Уотфорд с 3:0 в мач от 33-ия кръг на британската Висша лига и се върна на четвъртата позиция, на която за няколко часа се бе настанил Манчестър Юнайтед.

„ Сините “ преобладаваха против „ стършелите “ и поведоха с гол на Оливие Жиру (28), възползвал се от пас на Рос Баркли. Малко преди почивката Капу повали Пулишич в наказателното поле и Вилиан (43-дузпа) удвои от отсъдения 11-метров углавен удар.

През второто полувреме тимът на Франк Лампард продължи да има цялостен надзор, а гостите, които се борят за оцеляването си, не предложиха нищо запаметяващо се. Вилиан на два пъти насочи рискови удари, само че Фостър се оправи. В 81-ата минута Уелбек бе покрай намаляването на резултата, само че Кепа Арисабалага избави удара от близка отдалеченост. В самия край Рос Баркли (90+2) оформи крайния резултат след асистенция на Аспиликуета.
Източник: fakti.bg