Челси победи с 4:3 срещу Брайтън в мача на откриването

...

Челси надви Брайтън с 4:3, Джаксън с първи гол

Челси победи с 4:3 против Брайтън в мача на откриването на Летните серии на Висшата лига, които се организират в Съединени американски щати. Мачът се игра пред повече от 65 000 фенове на „ Линкълн Файненшъл Фийлд “ във Филаделфия. Така „ сините “ към този момент имат означиха девет гола в първите две контроли под управлението на Маурисио Почетино. Новият нападател на отбора Николас Джаксън направи две асистенции и означи първия си гол с екипа на Челси.Първата опция в мача се откри пред Йън Маатсен, който от доста положително състояние стреля във 2-ата минута, само че настрана от левия непряк дирек на вратата на Джейсън Стийл.

Брайтън поведе с 1:0 в 13-ата минута, когато след центриране в наказателното поле на Челси Митома смъкна с глава топката към Дани Уелбек, който от близко не пропусна да вкара във вратата на Кепа Арисабалага.

Брайтън можеше да вкара втори гол в 16-ата минута, когато Адам Лалана комбинира с Дани Уелбек в наказателното поле на Челси, а той стреля, само че Кепа Арисабалага избави.

Челси съумя да изравни резултата в 19-ата минута. Чуквуемека комбинира с Бен Чилуел, след което се получи рикошет в двамата бранители на Брайтън и топката стигна до Кристофър Нкунку, който я чукна около Джейсън Стийл и я прати в мрежата за 1:1.

Кепа Арисабалага се наложи на два пъти да се намесва в 42-ата минута, отразявайки поредно удари на Дани Уелбек и на Адам Лалана.

Каору Митома комбинира с Дани Уелбек в наказателното поле на Челси в 50-ата минута, а той стреля, само че ударът му бе блокиран в последния миг от Конър Галахър.

Брайтън можеше да поведе още веднъж в резултата в 55-ата минута. Жоао Педро получи извеждащ пас в наказателното поле на Челси, след което се опита да стреля от доста дребен ъгъл, само че неусшешно. Топката попадна в Хулио Енсисо, който от чиста позиция пропусна да вкара, стреляйки в навън.

Ян Паул ван Хеке извърши много жестоко нарушаване в 60-ата минута против Чезаре Казадей, поради което бе изпъден с втори жълт картон и Брайтън остана с човек по-малко на терена.
Челси поведе с 2:1 в 64-ата минута. Михайло Мудрик направи две двойни подавания с Николас Джаксън. Украинецът по-късно приключи офанзивата с доста акуратен завършващ удар, вкарвайки топката във вратата на Барт Вербрюген.
Челси направи резултата 3:1 в 72-ата минута. Чезаре Казадей направи добър пробив в наказателното поле на Брайтън. След това топката стигна до Николас Джаксън, а сенегалецът записа своята втора асистенция в мача, подавайки на Конър Галахър, който от близко не пропусна да вкара във вратата на Барт Вербрюген.

Челси вкара четвърти гол в 76-ата минута. Марк Кукурея пусна съвършен извеждащ пас към Николас Джаксън. Нападателят бе изтърван от отбраната на Брайтън, излезе самичък против Барт Вербрюген и го разстреля, пращайки топката под напречната греда за 4:1. Сенегалецът вкара своя дебютен гол с екипа на Челси.

Съдията Джоунс свири дузпа за Брайтън в 78-ата минута за нарушаване на Леви Колуил против Жоао Педро.

Жоао Педро осъществя наказателния удар в 79-ата минута, пращайки топката в левия ъгъл на вратата на Кепа Арисабалага за 2:4. Бразилецът означи своя дебютен гол с екипа на „ чайките “.

Брайтън понижи своя пасив в 89-ата минута – 3:4. Жоао Педро навърза двама играчи на Челси в наказателното поле, след което подаде на Денис Ундав, който бе изтърван и от близко прати за трети път топката във вратата на Кепа Арисабалага.

На 27 юли Челси се изправя против Нюкасъл, а по-късно му следва дуел против Фулъм.

Брайтън ще играе против Брентфорд и Нюкасъл в идващите си мачове от Летните серии на Висшата лига.

Челси: 1. Кепа Арисабалага – 34. Мало Густо, 6. Тиаго Силва (46` – 14. Трево Чалоба), 37. Леви Колуил (82` – 67. Люис Хол), 21. Бен Чилуел (46` – 32. Марк Кукурея) – 39. Андрей Сантос (63` – 5. Енцо Фернандес), 23. Конър Галахър – 17. Рахийм Стърлинг (63` – 41. Анджело Габриел), 30. Карни Чуквуемека (46` – 40. Чезаре Казадей), 38. Йън Маатсен (46` – 15, Михайло Мудрик) – 45. Кристофър Нкунку (63` – 43. Николас Джаксън)

Брайтън: 23. Джейсън Стийл – 41. Джак Хиншелууд, 29. Ян Паул ван Хеке, 4. Адам Уебстър, 13. Паскал Грос – 8. Мамуд Дауд, 27. Били Гилмор – 7. Соли Марч, 14. Адам Лалана, 22. Каору Митома – 18. Дани Уелбек
Източник: novsport.com