Челси победи Рединг като гост с 4:3 в приятелска среща.

...

Голово шоу в контрола на Челси

Челси победи Рединг като посетител с 4:3 в другарска среща. С две попадения се отличи младият Мейсън Маунт.

Лондончани излязоха със мощен състав, като новото попълнение Кристиан Пулишич бе измежду титулярите. Първата обстановка обаче пред тяхната врата. Още в 12-ата минута Том Мактайър нацели гредата след удар с глава. Малко по-късно Джош Барет откри резултата, откакто трансферира Кабайеро. Рос Баркли изравни след чудесно изпълнен фаул. Към края на първото полувреме Кенеди изведе " сините " напред.

На почивката Лампард направи 10 смени, само че отборът му позволи равнене, откакто Майкъл Морисън се разписа в 49-ата минута. Последваха мощни минути за Челси. Давид Луис удари гредата преди да пристигна интервалът на Майсън Маунт. 20-годишният гений вкара два гола в границите на три минути за 4:2. Маунт се показва чудесно от началото на подготовката и може да получи много шансове за изява. Рединг върна едно попадение посредством Сам Балдок в 70-ата минута, само че " сините " удържаха успеха.

45’: Subbed on
57’: Goal
59’: Goal

20-year-old @masonmount_10 making moves for Chelsea pic.twitter.com/QxIV3ARKZB
— B/R Football (@brfootball) July 28, 2019
Мениджърът на Челси несъмнено е удовлетворен от представянето на някои от младите играчи, само че надали е впечатлен от играта на отбора в отбрана. Лондончани ще изиграят още две контроли идната седмица. Те ще пътуват до Австрия, където ще срещнат Ред Бул Залцбург, а по-късно са в Германия за мач с Борусия (Мьонхенгладбах). Те започват сезона с посещение на Манчестър Юнайтед на 11 август.