Челси победи Манчестър Сити с 2:1 като гост само 20-тина

...

Челси отложи празненствата на Манчестър Сити и направи заявка за финала

Челси победи Манчестър Сити с 2:1 като посетител единствено 20-тина дни преди финала в Шампионската лига сред двата тима. Двубоят бе от 35-ия кръг на Висшата лига.

Рахийм Стърлинг откри резултата в 44-ата минута, а през второто полувреме Хаким Зиеш изравни в 63-ата минута. В добавеното време на мача Маркос Алонсо донесе триумфа на " сините ".

Така лондончани събраха 64 точки и излязоха на трето място във краткотрайното класиране, до момента в който Сити остава водач, пропускайки да узакони купата си.

Двата отбора водеха много сериозна борба при започване на мача. В 32-рата минута Вернер прати топката във вратата на Едерсон, само че попадението вярно бе анулирано поради засада.

Когато изглеждаше, че полувремето ще приключи при нулево тъждество, Сити нанесе своя удар. Кристенсен сгреши в отбрана, като даже се контузи в обстановката, подарявайки топката на Жезус. Той откри Агуеро, само че аржентинецът не овладя добре. Топката обаче стигна до Стърлинг, който връхлитайки на скорост вкара за 1:0.
 Снимка 530033
Източник:

В добавеното време Жезус падна след най-малък контакт с Гилмор. Антъни Тейлър уточни бялата точка. Агуеро извърши, като опита да го направи с т.нар " паненка ", само че реализацията бе неприятна, а ударът доста слаб. Това даде късмет на Менди да се изправи и без проблем да улови топката с една ръка.

В 63-тата минута Родри загуби топката в половината на гостите, след което играчите на Челси бързо разиграха, топката стигна до Аспиликуета, който върна по земя към Зиеш. Мароканецът стреля тъкмо до гредата, тъй че Едерсон не съумя да доближи кълбото - 1:1.

В 81-ата минута гол на Хъдсън-Одой беше анулиран поради засада. Челси стигна до надвит гол в 92-ата минута. Тогава Маркос Алонсо получи топката в наказателното поле и вкара за крайното 1:2.
 Кристъл Палас победи Шефийлд Юнайтед като посетител с 2:0 във Висшата лига