Челси победи Арсенал с 2:1 в голямото дерби на Лондон.

...

Челси успя да се справи с Арсенал след обрат

Челси победи Арсенал с 2:1 в огромното дерби на Лондон. " Сините " изоставаха с 0:1 до 83-ата минута, само че съумяха да стигнат до триумф с попадения на Жоржиньо и Тами Абрахам. За обрата оказа помощ немислима неточност от вратаря на Арсенал Лено. За " артилеристите " прецизен бе Обамеянг, който вкара своя 45-и гол във Висшата лига.

Арсенал поведе в 13-ата минута след осъществяване на корнер. Тогава Чеймбърс завоюва първата топка и продължи към Обамеянг, който приключи тъкмо с глава - 1:0. Френският нападател дебютира за лондончани през февруари 2018 година и от първия му мач до ден сегашен няма нападател, който да е вкарал повече голове в британския хайлайф за този интервал.

Франк Лампард опита да промени нещата още през първото полувреме, откакто видя, че играта на отбора му не върви. Той размени Емерсон с Жоржиньо и през втората част това даде резултат.
Източник: fakti.bg