Челси не успя да победи Бърнли и двата обора завършиха

...

10 от Челси не се дадоха на Челси, бурни освирквания за Почетино

Челси не съумя да победи Бърнли и двата обора приключиха конфликта си на " Стамфорд Бридж " при резултат 2:2, макар че от 43-тата минута домакините играха с човек повече и на два пъти повеждаха в резултата. Коул Палмър осъществя дузпа малко преди почивката, като в тази обстановка Асиньон получи втори жълт картон. Джош Кълън изравни в самото начало на втората част, само че в 78-ата минута още веднъж Палмър изглеждаше като избавител за Челси.

Вторият гол на гения обаче не стигна до победа на домакините, тъй като Дара О'Шей изравни три минути по-късно. До края даже Бърнли можеше да стигне до успеха, само че удар на Джей Родригес срещна гредата. Публиката на " Стамфорд Бридж " пък изпрати играчите на Челси и Маурисио Почетино с мощни освирквания.