Челси нанесе огромен удар на надеждите на Тотнъм за Шампионска

...

Челси засили европейските надежди и нанесе огромен удар на Шпорите в челната четворка - 5 точки за разговори

Челси нанесе голям удар на очакванията на Тотнъм за Шампионска лига и усили личните си шансове да завършат в Европа с победа с 2-0 на Стамфорд Бридж.

В устрема си да върнат поръчката си за първите шест, откакто не съумяха да завоюват последните си два мача, сините започнаха начело и съвсем поведоха в първите пет минути. Въпреки това, отличната отбрана на Мики ван де Вен попречи на гола на Николас Джаксън да се промъкне.

Това беше позитивно начало от страна на Маурисио Почетино и те откриха резултата в средата на първото полувреме, когато Тревър Чалоба означи с глава Свободен удар на Конър Галахър.

Тотнъм се усъвършенства при започване на второто полувреме и изглеждаше по-добре, откакто Анже Постекоглу направи три смени, само че задачата им да се върнат в мача стана доста по-трудна, когато Челси удвои преднината си. В 72-ата минута Николас Джаксън вкара с глава, с цел да сложи тима си по пътя към по този начин нужната победа.