Челси измъкна трудна победа у дома с 3:1 над Саутхемптън.

...

Светците измъчиха Челси, предадоха се в края

Челси измъкна сложна победа вкъщи с 3:1 над Саутхемптън. Тревор Чалоба откри в 9-ата минута, а след час игра Джеймс Уорд-Праус изравни от дузпа. С голове в края Тимо Вернер (84) и Бен Чилуел (89) донесоха успеха на лондончани. В последния четвърт час "светците” играха в понижен състав, откакто техният капитан Уорд-Праус получи червен картон. Лондончани пропуснаха да стартират с летящ старт, откакто Тимо Вернер не съумя да преодолее вратаря Макарти. Това се случи в деветата минута, когато след ъглов удар топката бе отклонена от Лофтъс-Чийк и стигна до Тревор Чалоба, който с глава я насочи към мрежата. В 22-ата минута и гостите имаха своя късмет, само че удар на Уорд-Праус мина около вратата. Секунди по-късно Челси можеше да удвои преднината си, само че Лофтъс-Чийк от воле прати топката настрана от лявата греда на Макарти. Попадение на Лукаку пък не бе зачетено поради засада. В 41-ата минута беше анулиран гол и на Тимо Вернер, защото бе отсъдено нарушаване на Аспиликуета при започване на офанзивата. След час игра Саухамптън изравни. Нарушение на Чилуел против Ливраменто докара до дузпа, която бе осъществена от Уорд-Праус. "Светците " заиграха още по-добре, само че в 77-ата минута капитанът им Джеймс Уорд-Праус получи червен картон за жестоко влизане в краката на Жоржиньо. Първоначално Мартин Аткинсън му подвигна жълт картон, само че откакто преглежда обстановката на монитора край страничната линия, реферът промени решението. Това внесе подтик в играта на Челси и в 84-ата минута Вернер прати топката в мрежата след подаване на Аспиликуета за 2:1. "Сините " стигнаха до ново попадение минута преди края, когато след две следващи греди на Лукаку и Аспиликуета, Чилуел стреля от воле, вратаря Макарти мазета, само че технологията заяви на рефера, че топката е предходна голлинията - 3:1.