Челси допусна да бъде разгромен на собствения си Стамфорд Бридж

...

Брентфорд размаза Челси на Стамфорд Бридж

Челси позволи да бъде победен на личния си " Стамфорд Бридж " в среща от 31-ия кръг на британския хайлайф. Лондончани отстъпиха с 1:4 на Брентфорд.

Антонио Рюдигер откри с необикновено осъществяване от над 30 метра, само че тъкмо 100 секунди по-късно Витали Янелт изравни. Едва четири минути след изравнителното попадение и шест по-късно на " сините ", Кристиан Ериксен даде преднина на 14-ия във краткотрайното класиране на Премиър Лийг, а в 60-ата минута Янелт поряза Челси за трети път. Резервата Йоан Виза направи 4:1 три минути преди края на постоянното време.

Снимка: БГНЕС  Брентфорд размаза Челси на
Малко след изминаването на 15 минути игра вратарят на домакините Едуар Менди имаше проблеми с коляното и тормози всички в лондонския лагер. В 31-ата минута Челси сътвори първата си забавна обстановка с отдалечен удар на Лофтъс-Чийк, озовал се в ръцете на Давид Рая.

В 39-ата минута Зиеш получи на границата на наказателното, залъга съперник и стреля, само че Рая отрази превъзходно.
Само три минути след началото на втората част Антонио Рюдигер със страховит изстрел от близо 30 метра откри за лондончани.

Точно 100 секунди след попадението на германеца, " пчеличките " проведоха добра офанзива, на чийто връх се озова Витали Янелт, който с левия си крайник порази мрежата зад Менди.

В 54-ата минута Мбемо надигра Зиеш и напредна мощно в половината на Челси, след което подаде към непокрития Ериксен, който от близко нямаше усложнения да означи за 1:2.
След тъкмо час игра още веднъж Янелт се озова на стрелкова позиция след многоходова композиция и прекрасен прехвърлящ удар откри мрежата на " сините " за трети път в границите на 10 минути.
Минути след третото попадение на гостите, гол на Челси не бе зачетен поради игра с ръка на Хавертц. В идната " синя " офанзива точно германецът се озова самичък против Рая, само че стреля настрана.

Три минути преди края на постоянното време, влезлият като запаса Йоан Виза направи загубата на Челси пагубна, възползвайки се от неприятна интервенция на " синята " защита.
Източник: fakti.bg