Чехия обяви Ден на национален траур вчерашния трагичен инцидент, при

...
Чехия обяви Ден на национален траур вчерашния трагичен инцидент, при
Коментари Харесай

Чехия в национален траур

Чехия разгласи Ден на народен печал вчерашния драматичен случай, при който четиринайсет души бяха убити, а още 10 се намират в болница в тежко положение.

Стрелбата в университетска постройка в центъра на чешката столица Прага помрачи светлите християнски празници, като това е най-драматичния случай на принуждение в Източна Европа от десетилетия. Чешките управляващи изключиха всеобщото ликвидиране да е осъществено по терористични претекстове.

Стрелецът във Факултета по философия на Карловия университет бе открит мъртъв, като по последна информация се е самоубил. Той е бил студент в университета, няма информация обаче дали тъкмо в този факултет.

В постройката на факултета са били открити огромен брой оръжия, заяви чешкият министър на вътрешните работи Вит Ракушан. Това допуска прелиминарен план и организация на стрелбата.

Убиецът от университета е бил обвинен и за друго осъществено закононарушение - по-рано през същия ден неговият татко е бил открит мъртъв в обитаемо място покрай Прага. Заради това закононарушение синът е бил търсен от полицията.
Източник: news.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР