Бягство от полицейска проверка е причината 2 пъти да бъде

...
Бягство от полицейска проверка е причината 2 пъти да бъде
Коментари Харесай

СДВР: Мъжът, който се оплаква от полицейски произвол, е избягал от проверката

Бягство от полицейска инспекция е повода 2 пъти да бъде тестван учителят Петър Матев, оплакал се пред Нова телевизия от полицейски произвол. Това оповестиха от Столична дирекция на вътрешните работи.На 30 януари към 12:45 ч. по време на полицейска акция униформените видели кола, спряла на велоалея. Изчакали водача да се върне и почнали инспекция. Той обаче я напуснал. Полицаите докладвали случая като непокорство.

Малко по-късно Матев бил спрян на мост „ Чавдар “. Тестван е за алкохол – тестът е негативна, само че пробата за опиати регистрира позитивен резултат за амфетамини. Това е и втората инспекция, за която Матев приказва. Тя се явява продължение на първата, показаха от Столична дирекция на вътрешните работи. Самият мъж е отведен до ВМА, където дава кръвна проба, и остава арестуван за три часа.

Срещу Матев има и кореспонденция от 17 октомври. Тогава жена подала сигнал, че чужд я е изритал, откакто решил, че кучето ѝ е ухапало човек. Случаят се проверява.

Тази заран пред Нова тв учителят и криминалист Петър Матев описа своята версия за случилото се.

„ На 30 януари т.г., идвайки от центъра, ме стопират след моста Чавдар посока „ Хаджи Димитър “, вършат ми тест за алкохол и опиати – и двата негативни. Държат ме 4 часа на място до момента в който пристигна последваща кола, с цел да направи втори тест, който се оказа позитивен за амфетамин “, сподели Матев.

„ Отведоха ме като нарушител, с цел да дам и кръв, тъй като не отхвърлих. Работил съм в 5-о районно като криминалист, очевидно не ме познаха, само че не съм злоупотребявал в никакъв случай със служебното си състояние “, уточни Матев.

„ Държаха ме полугол, след което ме освободиха на идващия ден. Трябваше юли да излязат резултати, само че получих известие, в което се споделя още 3 месеца да изчакам, само че излезе кръвния тест – отрицателен. Отидоха с мой другар до наказателния паркинг в Кремиковци да си взема колата, там ме посрещнаха както нормално посрещат, няма да прецизирам. Показах им документите, само че моя другар ми сподели – виж, пристигна патрулка, ще те спрат като излезеш “, описа мъжът.

„ На 150 метра от наказателния паркинг ме стопират още веднъж тест за алкохол, този път не за опиати, карах след тях малко и отидоха точно в 5-о районно “, уточни още учителят.

„ 24 часа “

Източник: breaking.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР