Бурса Бююкшехир Беледийе (Бурса) е новият носител на Купа Пловдив!

...

Бурса с трети трофей и нито една загуба от три участия за Купа Пловдив!

Бурса Бююкшехир Беледийе (Бурса) е новият притежател на Купа Пловдив! Турският отбор завоюва трофея за трети път след 2013 и 2014 година. В последния си мач под тепетата през днешния ден тимът на бразилския треньор Анджело Верчези надигра КСМ Букурещ (Букурещ) с 3:1 (25:18, 25:18, 19:25, 25:19) и остана непобеден в общо десетте си изиграни до момента мача при трите си участия на шампионата.
В първите два гейма Бурса ББ тотално надигра съперника и след 25:18 и 25:18 го лиши от опцията да се бори за трофея. Това сякаш малко напрежението в редиците на КСМ Букурещ, а и треньорът Ферхат Акбаш направи някои съществени смени в състава си, и румънките заиграха на по-високо равнище в третата част, спечелвайки я с 25:19. Те съумяха да поведат с много прилична разлика и в четвъртия гейм и, когато феновете в Колодрума започнаха да предвкусват драмата на задаващия се тайбрек, отборът на Анджело Верчези направи мощен заключителен взлом към трофея и обърна нещата за още едно безапелационно 25:19, с цел да затвори мача в своя изгода.Топреализатор на мача стана Фатма Йълдъръм с 18 точки за победителките. Българската националка Емилия Димитрова добави 16. За КСМ Букурещ най-резултатни бяха Йоана Бачу и беларуската националка Татяна Маркевич с по 12 точки.