Масови безредици в Париж след финала на Шампионската лига
Бурна наслада и всеобщи вълнения в Париж след финала на Шампионската лига. Стотици бяха задържани след конфликти с полицията.
Десетки хиляди честваха цяла нощ, откакто локалния " Пари Сен Жермен " стана първенец на Европа за втора поредна година. Полицията сподели, че са задържали над 400 души за нарушавания на публичния ред в страната, като 280 от тях в Париж.
Тежко екипирани служители на реда използваха сълзотворен газ, с цел да овладеят безредиците. Големи групи, най-вече младежи, стопираха рейсовете и влаковете в огромна част от столицата и замеряха служителите на реда с камъни и бутилки. Същевременно цяла нощ продължиха тържествата за успеха, съобщи Нова.
Въпреки че мачът се игра на стотици километри от Париж, в Будапеща, стадион " Парк де Пренс " беше цялостен като за домакинска среща. Кметството освети Айфеловата кула в цветовете на тима, имаше също и фойерверки.
Десетки хиляди честваха цяла нощ, откакто локалния " Пари Сен Жермен " стана първенец на Европа за втора поредна година. Полицията сподели, че са задържали над 400 души за нарушавания на публичния ред в страната, като 280 от тях в Париж.
Тежко екипирани служители на реда използваха сълзотворен газ, с цел да овладеят безредиците. Големи групи, най-вече младежи, стопираха рейсовете и влаковете в огромна част от столицата и замеряха служителите на реда с камъни и бутилки. Същевременно цяла нощ продължиха тържествата за успеха, съобщи Нова.
Въпреки че мачът се игра на стотици километри от Париж, в Будапеща, стадион " Парк де Пренс " беше цялостен като за домакинска среща. Кметството освети Айфеловата кула в цветовете на тима, имаше също и фойерверки.
Източник: glasnews.bg
КОМЕНТАРИ




