БулфотоБългария е страната в Европейския съюз с най-малко медицински сестри

...
БулфотоБългария е страната в Европейския съюз с най-малко медицински сестри
Коментари Харесай

България е с най-малко медицински сестри в ЕС едва 36 хиляди. Италия е с 411 хиляди, Франция с 656 хиляди

Булфото

България е страната в Европейския съюз с минимум медицински сестри и акушерки.

Това демонстрират данни на европейската статистическа работа Евростат за 2019 година, публикувани в разгара на пандемията с ковид, която слага на тестване медиците по целия свят, написа Дневник.

През 2019 година в Европейски Съюз има общо 4.5 милиона заети медицински сестри и акушерки. В съпоставяне с 2012 година броят им се усилва с половин милион, а Евростат прецизира, че наклонността в последните години е за непрекъснат растеж.

Средно за Европейски Съюз делът на медицинските сестри и акушерките в общата работна мощ е 2.2%. България, която от години изпитва продължителен дефицит на тези медицински фрагменти, е надалеч под междинните стойности с най-ниския регистриран дял - 1.1%. Общият им брой в края на предходната година е 36 780 души.

В интервала от 2011 до 2019 година България отбелязва спад в каузи на заетите медицински сестри и акушерки с 0.3 процентни пункта.

В 11 от 27-те страни членки делът на тези медицински експерти е невисок - 1.5% или по-малко. След България в дъното са още Латвия и Люксембург с по 1.2% медицински сестри и акушерки, Естония, Кипър и Унгария с по 1.3%, Гърция и Полша с по 1.4% и Испания, Португалия и Румъния с по 1.5%.

С най-голям дял се откроява Германия, където 3.4% от заетите са медицински сестри и акушерки. Следват Финландия с 3%, Белгия с 2.9% и Ирландия с 2.8%. В безспорни стойности Германия има близо 1 458 000 медицински сестри и акушерки през 2019 година, което е една трета (33%) от всички в Европейски Съюз. Във Франция работят към 656 хиляди медицински сестри и акушерки, или 15% от всички в Европейски Съюз, а в Италия - към 411 хиляди (9% от ЕС).

Призоваваме властта да не основава ненужно напрежение и да не нарушава главните полезности, върху които се крепи Европейски Съюз. Личните свободи, като ценене на персоналния живот, независимост на мисълта, на изразяването на мнение и на информация, са предпазени с Хартата на главните права на Европейски Съюз.

Неспазването на тези правила подкопава устоите и разяжда като недоброкачествен израстък ДНК-то на съюза.

Заглушиш ли последните сериозни гласове на дребното останали публицисти, ще чуеш под прозорците си първите разярени крясъци на улицата, а тя не е въоръжена с тефтерче и микрофон, не задава комфортни въпроси и не чака право на отговор от другата страна. А пътят до улицата е къс.

PETEL.BG се дистанцира през цялото време от съобщаването като изключителна вест на броя на умряли остарели хора в Италия, Испания и други страни с огромен % възрастно население.

Призоваваме за съблюдаване на предписанията и ограниченията, само че посредством осъзнатост, а не посредством упорито всяване на суматоха и боязън.

Пазете възрастните и хронично болните хора.

Нечистоплътно и рисково е потреблението на страха на хората за трупане на политически рейтинг.

Информирайте се от достоверни източници!

Не вярвайте на организация "Една Жена Каза ". Търсете първоизточника извора на информацията в непознатите медии! Не вярвайте на всеки преводен материал без да видите оригинала. Не вярвайте на всеки материал в непознатите медии.

Те постоянно търсят сензации и драматизъм, тъй като, за разлика от множеството медии в България, се намират в действителна пазарна конкурентна среда и тематиката "Ковид 19 " им носи преимущество над останалите, посещаемост, гледаемост, тираж и пари. Доверете се на разсъдъка си, а не на страстите и страха си. Преценете дали материалът търси пазарноориентирана сензационност, дали обслужва политически ползи или желае да ви осведоми въз основата на научни експертни данни и числа.

Примери за подправени вести за ковид:
Източник: petel.bg

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР