„БСП трябва да свика колективните си органи, за да обсъдим

...
„БСП трябва да свика колективните си органи, за да обсъдим
Коментари Харесай

Крум Зарков: БСП да свика колективните си органи заради вероятните избори

„ Българска социалистическа партия би трябвало да свика груповите си органи, с цел да обсъдим належащите въпроси от политическия дневен ред, включително доста евентуалните идни избори. “ Това мнение изрази депутатът от Българска социалистическа партия Крум Зарков в утринния блок на Еuronews Bulgaria.

Дежа-вю

На последния Национален съвет на партията преди половин месец, Зарков в изявление пред форума открои, че партията има незабавна потребност от дейности за подготовка при идни избори, вместо да повтаря мантрата, че няма да има такива, с цел да не разочарова хората: „ Вие знаете, че летим към злополуката. А аз знам, че можем да я спрем, злополуката. Но би трябвало да се съберем, да спрем да мижим един против различен, да спрем да одобряваме да ни се сервират неща, които не дават отговор на реалностите; да се консолидираме и да създадем нужните стъпки. Има какво да кажем и какво да създадем. Първият метод за решение на казуса е неговото наименуване. Имаме потребност от незабавна консолидация, мотивация и централизация при осъществяване на нов избор. “

Пред съпартийците си тогава Зарков изрази мнение, че подготовката за сходни избори не е по силите само на Националния съвет и че е нужно конгресно съвещание , с цел да се изготви кратковременен проект за деяние.

За хартиените бюлетините

Във връзка със запитванията на симпатизанти за самодейността на левицата да върне хартиената бюлетина, Зарков отговори в изявление за локалния вестник „ Конкурент “: Не бях осведомен за тази законодателна самодейност на парламентарната ни група и не я споделям. Десетки часове съм спорил с ГЕРБ и Движение за права и свободи по този въпрос и през днешния ден ние да внесем тяхната отколешна концепция за мен е неразбираемо. Разбира се, машинното гласоподаване не е панацея и фактически тормози някои гласоподаватели. Но ние би трябвало като партия да поставим старания да им помогнем да преодолеят това терзание. Чувам, споделят ми, „ машината отхвърли възрастен наш член да гласоподава “ и аз съм доста сензитивен към този мотив. Но какво като гласоподава с хартия и гласът му не бъде отразен в крайния протокол, тъй като е надраскан, сгрешен или бюлетината оповестена за невалидна? Нали си спомняме броя на невалидните бюлетини отпреди машините, нали не сме не запомнили инструктажите по какъв начин се драска с нокът по хартията. И да – такива предложенията вършат партията ни непоследователна, а когато си променчив по един въпрос, хората стопират да те слушат по други. “

Пред Конкурент Зарков разяснява още процесите в Българска социалистическа партия, като бе безапелационен, че тежките разграничителни линии водят до нужда за смяна, която да консолидира, а не да продължава раздора, „ Решенията – Българска социалистическа партия да се върне към същността си на социалистическа и прогресивна мощ, горда със своите идейни дебати и течения, и ръководена от фигура, която сплотява най-ярките им представители “.
Източник: frognews.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР