Георги Свиленски обяви кога БСП ще излъчи своя кандидат-кмет за София
„ Българска социалистическа партия ще излъчи своята номинация за кмет за София през септември “, съобщи депутатът Георги Свиленски. Той уточни, че синдикалистът Ваня Григорова е единствено една от 12-те кандидатури и още е рано да се приказва за одобрен претендент. Социалистът акцентира:
„ Процедурата по желание е на градска конференция на 2 септември, а в средата на септември Националният съвет на партията би трябвало да утвърди препоръчаните претенденти. “
Общинско опазване на здравето, общински детски градини, обучение и транспарантно систематизиране на средствата на Столична община към комерсиалните сдружения – това са част от целите на Българска социалистическа партия за ръководството на София.
„ В локалната политика може да се разграничи тъкмо лявата политика, която е с грижа за хората и другата, която е развъдник на корупция, моделът, който ние се опитваме 30 години да го покажем на столичани да го спрем “ , разяснява Георги Свиленски пред „ Българска национална телевизия “.
Според него в оставащите два месеца до изборите ще си приказваме основно за събарянето на Паметника на руската войска , тъй като десните партии нямат друга идея или оферти към софиянци. Социалистът уточни политиците „ се сещат да събарят паметника “, когато идват избори и осъди похищенията над монумента. Георги Свиленски счита, че някой преднамерено е подстрекал агитката , която хвърли димки и счупи плочата на паметника предходната седмица.
![](/img/banner.png)
![Промоции](/data/promomall.png?5)