Нинова: Каним на 1 май 25 леви партии за обединяване на левия спектър
Българска социалистическа партия утвърди платформата си за евроизборите, която е минала през разискване при всички техни структури. Това разгласи водачът на партията Корнелия Нинова след приключването на днешния Национален съвет, съобщи кореспондент на БГНЕС.
Нинова съобщи, че представителите на Българска социалистическа партия ще се управляват от правила като равнопоставеност на страните членки във всички аспекти, българския народен интерес да е подложен преди всичко, здрав разсъдък във всяка законодателна самодейност и други
На Националния си съвет социалистите са приели критериите и правилата за издигането на претендентите. Те би трябвало да бъдат хора с публичен опит и престиж, с високи нравствени качества, с висше обучение, експертност, комуникативност.
„ Започва акцията ни към този момент на номинации на български национални предаватели в 50-я парламент “, заяви Нинова и добави, че на 27 април Българска социалистическа партия ще има още веднъж Национален съвет.
По мотив „ сериозното публично очакване левите сили да се обединят “, тя разгласи, че на 1 май от Българска социалистическа партия ще поканят над 25 партии в левия либерален набор.
Ще създадем полемика за модел на лява политика и обща опция на статуквото и метода на ръководство на България, посочи Нинова, като акцентира, че се надява това да е началото на едно ново ляво обединяване.
Лидерът на Българска социалистическа партия означи, че ще предложат сключване на съглашение за взаимни деяние за изборите.
„ България има потребност от опция “, безапелационна е Нинова.
Тя изясни, че от Българска социалистическа партия избират да завършват диалозите, само че издаде, че „ има както досегашни наши сътрудници, по този начин и нови “.
„ Левицата са наши някогашни приятели. Към тях насочваме поканата да се върнат в Българска социалистическа партия “, разяснява още Нинова. /БГНЕС




