БСП и АПС на Ахмед Доган за първи път остават

...
БСП и АПС на Ахмед Доган за първи път остават
Коментари Харесай

БСП и Доган за първи път остават без субсидия

БСП и АПС на Ахмед Доган за първи път остават без държавна дотация. Те се явиха на изборите в коалиция, само че не влязоха в Народното събрание и по закон нямат право на пари от бюджета. 
Законът за политическите партии планува дотации да получават единствено обединенията, получили над 4 на 100 от действителните гласове. 
За партиите, явили се независимо на вота, условието е да получат над 1% от гласовете. Така дотация взимат МЕЧ и Величие. 
За партия МЕЧ на Радостин Василев поддръжка дадоха 104 506 души или 3.225%. Гласовете на партията Ивелин Михайлов 100 572, които им отреждат резултат от 3.104%. 
Сияние на Николай Попов също се яви като коалиция на вота и получи поддръжка от 93 554 души или 2.887% от гласоподавателите, по тази причина остава без дотация. 
Средствата за държавни дотации се плануват в бюджета, само че за тази година още няма подобен и не е ясно по какъв брой евро ще получава за всеки глас съответната групировка. Досега сумата бе 8 лв. на глас. 
Субсидията си губи и ИТН на Слави Трифонов, партията получи под 1% на вота на 19 април. 
Прогресивна България, ГЕРБ-СДС, ПП-ДБ, Движение за права и свободи и Възраждане получават дотация като парламентарни сили.  
Източник: bulnews.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР