Бруклин загуби за пръв път след 12 поредни победи. Тимът

...

Чикаго накара Бруклин да страда след 12 поредни победи

Бруклин загуби за пръв път след 12 следващи победи. Тимът отстъпи със 112:121 на Чикаго и по този метод беше комплициран завършек на най-дългата серия от триумфи от началото на сезона в НБА.

Кевин Дюрант вкара 44 точки, а Кайри Ървинг добави 25, само че те не стигнаха на Нетс да се избави от провалянето н Юнайтед Сентър. ДеМар ДеРозан и Патрик Уилямс вкараха по 22 за Булс, Никола Вучевич приключи с " дабъл-дабъл " от 21 точки и 13 битки.

Бруклин изостана решаващо в средата на последната четвърт, когато с Дюрант седна на пейката, а Чикаго дръпна със 106:95 след серия от 8-0

До края домакините резервираха контрола и реализираха значима победа, след която обаче салдото им остава негативен – 17-21. Бруклин е с 25-13 и продължава борбата за върха на Изток с Бостън (26-12), Милуоки (25-13) и Кливланд (25-14).

В различен мач от миналата нощ Голдън Стейт загуби трагично със 119:122 от Детройт. Садик Бей осъществя решителна тройка в последната секунда на дуела, малко откакто Клей Томпсън беше изравнил резултата с отдалечен изстрел.

Шампионите бяха в поредност от пет поредни триумфа, а Стеф Къри още веднъж ни игра поради проблеми с рамото, като още веднъж ще бъде прегледан в събота.

Садик Бей вкара 17 точки, а съотборникът му Боян Богданович се отличи с 29 точки. Шестима баскетболисти на Пистънс приключиха с двуцифрен точков актив. Клей Томпсън, който означи 30 точки, пропусна първите си шест изстрела от далечна отдалеченост в мача. Дреймънд Грийн получи втори механически фаул и беше отхвърлен от игра 1:24 минути преди края на мача.