Броят на клиентите на dm България расте с 29% за

...
Броят на клиентите на dm България расте с 29% за
Коментари Харесай

Веригата дрогерии dm ще открие 10 нови магазина в България до края на 2024 година

Броят на клиентите на dm България пораства с 29% за интервала октомври 2022- септември 2023 година за всички точки на продажба в този интервал - 109 физически магазина и онлайн магазина, който беше открит преди една година. Основният принос за увеличението на броя на клиентите, се дължи на физическите магазини, при които приблизително дневният брой на клиентите на магазин е повишен с 18%. Ръстът до 29% се добавя от новите 12 филиала и онлайн магазина.

По-големият брой клиенти през последната година докара и до растеж на оборота на dm България от 44,6% за последната финансова година - 01.10.2022 година - 30.09.2023 година

До края на 2024 година в България ще има над 120 dm магазина

През последната година най-голямата верига за търговия с дрогерийни артикули у нас dm  влага в разширение на мрежата от физически магазини. Бяха отворени 12 нови обекта и по този начин филиалите към този момент са 110 в 40 града . За първи път dm магазини бяха открити в градове като Разлог, Смолян, Поморие и Дупница. Плановете за финансовата 2023/2024 година са да бъдат открити най-малко още 10 нови магазина и по този начин общият им брой в България ще надвиши 120.

Ще се разшири и обхваът на мрежата с навлизането в Карлово, Асеновград, Елин Пелин и Равда. В интервала октомври 2022 година - септември 2023 са вложени 11,5 млн. лв., което е с над 41% повече спрямо предходния интервал. Освен за разкриване на нови и реновиране на съществуващите магазини, те бяха ориентирани и към развиване на онлайн магазина и образование на чиновниците на компанията.

Новите dm магазини ще са с по-нисък въглероден отпечатък

Инвестиции в развиване на филиалната мрежа се вършат в цялата dm подгрупа Австрия, България и други 10 страни от района. През последната година са вложени близо 118 милиона евро за разкриване на нови обекти и цялостна смяна на съществуващите с нов дизайн.

Според проектите на компанията от 2025 година най-малко 30% от пластмасата, употребена за обзавеждане на магазините, би трябвало да е от рециклиран материал, а до 2040 година би трябвало да бъде реализирана от 100%.

По отношение на намаляването на въглеродния отпечатък на dm България се използва  " зелена " сила. Два от магазините на веригата работят с електричество, добито от фотоволтаици - в гр. Кърджали и в София, на бул. Ботевградско шосе. Компанията възнамерява построяването на фотоволтаични съоръжения и върху други свои магазини през 2024. За предходната финансова година Логистичният център на dm България, дружно с половината физически магазини, се зареждат от чиста сила, която е 100% добита от възобновими източници.

Броят на чиновниците пораства с 28%

Dm магазини усилват и броят на чиновниците. Към края на финансовата година те към този момент са 1 363 души, което е с 28% повече спрямо миналата.

Оборот

Асортиментът на dm България е от над 16 000 продукта. Към момента онлайн могат да бъдат закупени над 11 000 артикули. Това е растеж от близо 30% в съпоставяне със септември 2022 година. Ръстът на оборота е рекорден за 14 години dm в България. Продажби доведоха до оборот от 310,6 млн. лв. за финансовата 2022/2023 година. Това е растеж от 44,6% спрямо предходния регистриран интервал. Според ръководителя на Борда на шефовете на dm България Андрей Петров, с рекордния оборот през последната година, компанията е водач по този индикатор в бранша на търговията с дрогерийни артикули у нас.

dm България е част от групата за търговия с дрогерийни артикули в Германия и Централна и Източна Европа (ЦИЕ) - dm drogerie markt. Подгрупата Австрия и ЦИЕ, без Германия и Полша, която обгръща общо 12 страни от района, в това число и България, регистрира растеж на оборота за финансовата 2022/2023 година от 23,1% до 4,5 милиарда евро. Този оборот е осъществен в 1 910 магазина от близо 28 200 чиновници.
Източник: money.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР