Броени дни след изненадващата победа над Ливърпул, отборът на Суонси

...

Суонси шокира и Арсенал, за да изплува от дъното

Броени дни след изненадващата победа над Ливърпул, тимът на Суонси взе скалпа и на различен отбор от горната половина на таблицата. „ Лебедите “ се оправиха по праволинеен метод против Арсенал, побеждавайки на своя „ Либърти “ с 3:1.

С триумфа си уелският отбор се измъкна от зоната на изпадащите във Висшата лига, откъдето не бе излизал от месец ноември предходната година.

Арсенал поведе в резултата посредством Начо Монреал в 33-ата минута след брилянтен пас на Месут Йозил. Само шейсет секунди по-късно обаче домакините изравниха след попадение на Сам Клъкас.

През втората част непростима неточност на Петър Чех разреши на Андре Аю да осъществя и да направи цялостен отбрат на резултата. Точка на разногласието в Суонси постави още веднъж Клъкас, който оформи крайното 3:1.