Британският премиер Риши Сунак отбеляза във вторник в първата си

...
Британският премиер Риши Сунак отбеляза във вторник в първата си
Коментари Харесай

Раши Сунак: Обединеното кралство е изправено пред “дълбока икономическа криза”

Британският министър председател Риши Сунак означи във вторник в първата си тирада на тази позиция, че Обединеното кралство е изправено пред " дълбока икономическа рецесия ", заради което той и неговият екип ще слагат " икономическата непоклатимост и увереността в центъра на дневния ред на това държавно управление ".

 

Сунак означи, че премиерството му стартира във време, когато " последствията от коронавирусната пандемия към момента не престават “ и военната интервенция на Русия в Украйна " дестабилизира енергийния пазар и веригата на доставки ". 

Той акцентира, че " предстоят сложни решения " и че " работата стартира незабавно ". 

Докато хвалеше своите прародители Борис Джонсън и Лиз Тръс, Сунак призна, че са " позволени някои неточности " и че от него зависи да " поправи " това. 

Риши Сунак отдаде респект на Лиз Тръс, като сподели, че тя е била права да преследва стратегия за стопански напредък и той се възхищава на нейната " безпощадност " да сътвори смяна. Но той призна, че нейната администрация е позволила неточности.

 

" Избран съм за водач на моята партия и за ваш министър-председател частично, с цел да поправя тези неточности и тази работа стартира неотложно “, сподели той в речта си пред Даунинг стрийт.

 

Сунак засегна своята история като канцлер по време на пандемията Covid-19, като сподели, че ще ръководи със съчувствие и няма да остави бъдещите генерации в задължения:

" Ще слага икономическата непоклатимост и доверието в центъра на дневния ред на това държавно управление. Това ще значи, че предстоят сложни решения. Но вие ме видяхте по време на Covid рецесията да върша всичко допустимо, с цел да защитя хората и бизнеса със схеми като тази за отбрана на работните места. Има и граници, в този момент повече от всеки път, само че ви давам обещание следното: ще внеса същото съчувствие към провокациите, пред които сме изправени през днешния ден ".

" Ще обединя страната ни не с думи, а с дейности. Ще работя ден след ден, с цел да ви оказвам помощ. Това държавно управление ще има честност, професионализъм и отчетност на всяко равнище. Доверието се печели и аз ще печеля вашето ", уточни Сунак.

Той също по този начин даде обещание да построи стопанска система, която да се концентрира върху резултатите от Брекзит.

Малко преди да произнесе речта, Сунак имаше първата си публична среща с крал Чарлз III, който го помоли публично да сформира държавно управление.
Източник: epicenter.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР