Британският премиер Киър Стармър подаде оставка
Британският министър председател Киър Стармър подаде оставка, предадоха организациите. Той разгласи, че се отдръпва и от позицията си на водач на Лейбъристката партия. Стармър заяви, че е разговарял тази заран с английския крал Чарлз Трети.
В послание пред обществеността Киър Стармър съобщи, че е наследил партията в положение на „ политически, финансов и честен банкрут “. По думите му неведнъж му е било казвано, че партията е „ завършила “, само че той е „ потвърдил, че тези хора бъркат “.
Стармър акцентира, че е трансформирал партията, като е „ изкоренил отровата на антисемитизма “ и е възстановил доверието в стопанската система, защитата и националната сигурност. Той уточни, че главният въпрос, който партията си задава сега, е дали точно той е най-подходящият човек, който да я поведе към идващите парламентарни избори. „ Чух отговора на партията по този въпрос и го одобрявам с достолепие “, съобщи Стармър.
„ Всяко решение, което съм вземал, е било подбудено от желанието да слага преди всичко страната, която обичам “, добави той.
Стармър е изискал Националният изпълнителен комитет на Лейбъристката партия да изготви график за избор на нов водач, като номинациите стартират на 9 юли, а процедурата би трябвало да завърши преди лятната парламентарна почивка. Самият той няма да се кандидатира. Това значи, че нов водач ще бъде определен преди Народното събрание да възобнови работа през септември. Дотогава Стармър ще остане на поста министър председател. Той съобщи, че ще направи всичко допустимо, с цел да обезпечи гладко предаване на властта, и ще окаже цялостна поддръжка на своя правоприемник. „ Те знаят, че наследяват Англия, която е по-силна и по-справедлива, в сравнение с беше преди две години “, сподели Стармър.
В края на изказването си той благодари на приятелите и сътрудниците си, които са били до него през последните шест години, както и на чиновниците на „ Даунинг стрийт “ 10 и на „ изключителната държавна администрация “.
Стармър благодари на „ фантастичната си брачна половинка Вик “, описвайки я като „ канара “. Той също по този начин сподели, че желае да бъде „ най-хубавият, доколкото може, татко, на красивите си деца ", които са негова " горделивост и наслада “.
Анди Бърнам, който може да размени Киър Стармър, ще бъде през днешния ден в Уестминстър, с цел да постави клетва като народен представител от Мейкърфийлд, откакто завоюва частичните избори предходната седмица.
Решението на Стармър бе предшествано предходната седмица от разнообразни изказвания за идната му оставка. В неделя тя бе предсказана даже от Доналд Тръмп:
„ Киър Стармър ще подаде оставка като министър-председател на Обединеното кралство. Той се провали на два фронта - имиграцията и енергетиката (отваряне на Северно море за рандеман на петрол) “, написа американският президент в " Трут соушъл ". Тръмп неведнъж е изразявал убеденост, че английското държавно управление би трябвало да продължи добиването на нефт в Северно море.
Телевизия " Скай нюз " популяризира в неделя новината, че на среща пред уикенда Стармър е бил посъветван от външната министърка Ивет Купър да напусне поста. Тя направи това за повторно. Преди нея съвет към Стармър да се отдръпна е отправила и министърката на вътрешните работи Шабана Махмуд.
В послание пред обществеността Киър Стармър съобщи, че е наследил партията в положение на „ политически, финансов и честен банкрут “. По думите му неведнъж му е било казвано, че партията е „ завършила “, само че той е „ потвърдил, че тези хора бъркат “.
Стармър акцентира, че е трансформирал партията, като е „ изкоренил отровата на антисемитизма “ и е възстановил доверието в стопанската система, защитата и националната сигурност. Той уточни, че главният въпрос, който партията си задава сега, е дали точно той е най-подходящият човек, който да я поведе към идващите парламентарни избори. „ Чух отговора на партията по този въпрос и го одобрявам с достолепие “, съобщи Стармър.
„ Всяко решение, което съм вземал, е било подбудено от желанието да слага преди всичко страната, която обичам “, добави той.
Стармър е изискал Националният изпълнителен комитет на Лейбъристката партия да изготви график за избор на нов водач, като номинациите стартират на 9 юли, а процедурата би трябвало да завърши преди лятната парламентарна почивка. Самият той няма да се кандидатира. Това значи, че нов водач ще бъде определен преди Народното събрание да възобнови работа през септември. Дотогава Стармър ще остане на поста министър председател. Той съобщи, че ще направи всичко допустимо, с цел да обезпечи гладко предаване на властта, и ще окаже цялостна поддръжка на своя правоприемник. „ Те знаят, че наследяват Англия, която е по-силна и по-справедлива, в сравнение с беше преди две години “, сподели Стармър.
В края на изказването си той благодари на приятелите и сътрудниците си, които са били до него през последните шест години, както и на чиновниците на „ Даунинг стрийт “ 10 и на „ изключителната държавна администрация “.
Стармър благодари на „ фантастичната си брачна половинка Вик “, описвайки я като „ канара “. Той също по този начин сподели, че желае да бъде „ най-хубавият, доколкото може, татко, на красивите си деца ", които са негова " горделивост и наслада “.
Анди Бърнам, който може да размени Киър Стармър, ще бъде през днешния ден в Уестминстър, с цел да постави клетва като народен представител от Мейкърфийлд, откакто завоюва частичните избори предходната седмица.
Решението на Стармър бе предшествано предходната седмица от разнообразни изказвания за идната му оставка. В неделя тя бе предсказана даже от Доналд Тръмп:
„ Киър Стармър ще подаде оставка като министър-председател на Обединеното кралство. Той се провали на два фронта - имиграцията и енергетиката (отваряне на Северно море за рандеман на петрол) “, написа американският президент в " Трут соушъл ". Тръмп неведнъж е изразявал убеденост, че английското държавно управление би трябвало да продължи добиването на нефт в Северно море.
Телевизия " Скай нюз " популяризира в неделя новината, че на среща пред уикенда Стармър е бил посъветван от външната министърка Ивет Купър да напусне поста. Тя направи това за повторно. Преди нея съвет към Стармър да се отдръпна е отправила и министърката на вътрешните работи Шабана Махмуд.
Източник: duma.bg
КОМЕНТАРИ




