Британският премиер Киър Стармър обяви, че ще подаде оставка
Британският министър председател Киър Стармър през днешния ден разгласи, че ще подаде оставка и се чака до началото на новата парламентарна сесия през септември ще бъде определен нов водач, съобщи Ройтерс.
По-малко от две години откакто завоюва безапелационна победа на изборите, за която имаше очаквания, че ще постави завършек на хаоса в английската политика, Стармър сподели, че ще поддържа приемника си, който и да е той.
Натискът върху Стармър, който нарастваше от месеци, внезапно се ускори в петък, когато кметът на Манчестър Анди Бърнам завоюва решителна победа на частичните парламентарни избори в Мейкърфийлд, като победи претендент на партията „ Реформирай Обединеното кралство " на Найджъл Фараж, който бе любимец в социологическите изследвания в продължение на повече от година.
Победата на Бърнам даде вяра на депутати на лейбъристите, че политикът деец, прочут с информационните си умения, би могъл да промени ориста на партията, чиято известност е на най-ниското равнище в историята, отбелязва Ройтерс.
Бърнъм обаче към момента не е изяснил своя метод към външната политика, стопанската система и защитата. Може да се окаже, че, тъкмо както Стармър, той няма да има пространство за маневри, защото вложителите се опълчват на всякакво в допълнение заемане на средства, а гласоподавателите считат, че страната не действа както би трябвало.
Стармър съобщи в петък, че ще се кандидатира във всяка публична конкуренция за управлението на Лейбъристката партия, само че наподобява е трансформирал желанията си през уикенда, показва Ройтерс.
Който и да размени Стармър, ще бъде седмият министър председател на Англия след референдума за Брекзит, от чието осъществяване тази седмица се навършват 10 години.
По-малко от две години откакто завоюва безапелационна победа на изборите, за която имаше очаквания, че ще постави завършек на хаоса в английската политика, Стармър сподели, че ще поддържа приемника си, който и да е той.
Натискът върху Стармър, който нарастваше от месеци, внезапно се ускори в петък, когато кметът на Манчестър Анди Бърнам завоюва решителна победа на частичните парламентарни избори в Мейкърфийлд, като победи претендент на партията „ Реформирай Обединеното кралство " на Найджъл Фараж, който бе любимец в социологическите изследвания в продължение на повече от година.
Победата на Бърнам даде вяра на депутати на лейбъристите, че политикът деец, прочут с информационните си умения, би могъл да промени ориста на партията, чиято известност е на най-ниското равнище в историята, отбелязва Ройтерс.
Бърнъм обаче към момента не е изяснил своя метод към външната политика, стопанската система и защитата. Може да се окаже, че, тъкмо както Стармър, той няма да има пространство за маневри, защото вложителите се опълчват на всякакво в допълнение заемане на средства, а гласоподавателите считат, че страната не действа както би трябвало.
Стармър съобщи в петък, че ще се кандидатира във всяка публична конкуренция за управлението на Лейбъристката партия, само че наподобява е трансформирал желанията си през уикенда, показва Ройтерс.
Който и да размени Стармър, ще бъде седмият министър председател на Англия след референдума за Брекзит, от чието осъществяване тази седмица се навършват 10 години.
Източник: cross.bg
КОМЕНТАРИ




