Британецът Кайл Едмънд се класира за втора поредна година за

...

Британец е евентуалният втори за годината съперник на Григор

Британецът Кайл Едмънд се класира за втора поредна година за четвъртфиналите на шампионата по тенис в австралийския град Бризбейн.

Едмънд пласира 12 аса и завоюва против първенеца от конкуренцията на АТР " Следващата генерация " за 2017 година Хьон Чун (Република Корея) със 7:6(3), 5:7, 6:4 след 2:38 часа игра.

Така 50-ият в света британец чака лидера в схемата Григор Димитров, който стартира отбраната на купата си по-късно през днешния ден против участващия с " уайлд кард " представител на домакините Джон Милман.

Едмънд пропусна четири брейкбола в първия сет, който въпреки всичко завоюва с тайбрек, откакто направи серия от шест следващи точки в него.

Във втората част британецът пропиля задатък от 3:1 гейма и позволи поврат, само че в решаващия трети сет той осъществя единствен пробив за 4:3 и резервира задатъка си до края.

Димитров, който е трети в класацията на АТР сега, има една победа в един мач против Едмънд - със 7:5, 4:6, 6:3 във Вашингтон през предходната година.
Източник: btvnovinite.bg