Брентфорд постигна трета поредна победа в Премиър лийг, след като

...

Тони поведе Брентфорд към трета поредна победа

Брентфорд реализира трета поредна победа в Премиър лийг, откакто надигра с 2:0 Борнемут вкъщи. Айвън Тони откри от дузпа в 39-ата минута, а Матиас Йенсен удвои в 75-ата. С този триумф „ пчеличките “ изпревариха Ливърпул във краткотрайното класиране на Висшата лига. В предишния кръг отборът на Томас Франк победи точно мърсисайдци. Борнемут пък позволи четвърто следващо проваляне в състезание и общо шесто такова във всички шампионати и остава единствено на точка над зоната на изпадащите.

Айвън Тони се завърна измежду титулярите на Брентфорд. Кристофър Айер и Джош Дасилва също започнаха. Нето започва за Борнемут, само че Доминик Соланке пропусна дуела. Мястото му бе заето от Кийфър Муур. Джак Стейси размени Адам Смит.

В 37-ата минута Тони мина зад тила на Сенеси, след което бе повален от бранителя. Реферът не се поколеба да уточни бялата точка. Решението му бе доказано от ВАР, а Тони осъществя тъкмо дузпата, отбелязвайки 13-ия си гол във Висшата лига през този сезон.

Борнемут имаше добър интервал през второто полувреме. В 67-ата минута Давид Рая избави удар на Дембеле. Брентфорд обаче нанесе своя удар в 75-ата минута, когато домакините проведоха страхотна контраофанзива. Дасилва проби отляво, след което потърси Йенсен към границата наказателното поле. Датчанинът добре си пое, направи две крачки и стреля мощно в десния ъгъл за крайното 2:0.

Бъди част от " Домът на почитателите ”, играй и печели със Sportal.bg.

Снимки: Imago