Бразилската звезда Неймар изигра първи мач за Пари Сен Жермен

...

Неймар отбеляза два гола при успех на ПСЖ в Република Корея

Бразилската звезда Неймар изигра първи мач за Пари Сен Жермен от близо 6 месеца насам и вкара два гола за успеха на отбора над южнокорейския Джеонбук Хюндай Моторс, извоювана от френския първенец с 3:0.

До момента той не бе изиграл нито една минута за ПСЖ в предсезонните контроли, като явно нападателят е изцяло възобновен от интервенцията на десния си гален през март.

Неймар вкара първия си гол след серия от дрибъли в края на първото полувреме. В 83-ата минута той означи второто си попадение, откакто бе изведен отляво от Фабиан Руис. Третият гол бе дело на испанския нападател Марко Асенсио малко преди края на постоянното време.

Neymar and Asensio get the job done for PSG
— 433 (@433)

Италианският халф Марко Верати, който съгласно медиите има намерение да напусне тима и да отиде да играе в Саудитска Арабия, също стартира като титуляр за отбора от Париж и даже носеше капитанската лента.

Южнокореецът Кан-Ин Ли, който е ново попълнение на Пари Сен Жермен, влезе като запаса в последните 20 минути на срещата.