Бразилия победи Франция с 3-2 (25-20, 25-20, 21-25, 23-25, 15-12)

...

Бразилия победи Франция след петгеймово шоу в Русе

Бразилия победи Франция с 3-2 (25-20, 25-20, 21-25, 23-25, 15-12) в мач, който достави голямо наслаждение на публиката в препълнената зала " Арена Монбат " в Русе. Двубоят беше от група " B " на Световното състезание по волейбол в България и Италия.

България загуби от Иран на Мондиал 2018 с 1-3 след доста непредизвикани неточности
ВолейБОЛНО ни е: България с първа загуба на Мондиал 2018

" Лъвовете " по този начин и не разгадаха играта на персийския разпределител

Независимо, че срещата се играеше паралелно с тази във Варна сред България и Иран, билетите бяха авансово изкупени.

Олимпийските първенци от Бразилия преобладаваха в първите два гейма и си помислиха, че ще реализиран лесна победа. Французите дадоха отговор с мощна игра и съумяха да вкарат срещата в тайбрек.

В него европейците поведоха с 9-6, само че последните минути бяха за Селасао.

Снимка 378236
Източник:

Диагоналът Уолас де Соуза приключи с 20 точки, Луис Фонтелеш " Липе " добави 15 точки. Скандалният Ървин Нгапет беше най-резултатен в мача, реализирайки 22 точки.

Утре Франция ще играе с Египет още веднъж от 20:30 часа и не би трябвало да загуби гейм. Бразилците ще почиват, а идващият им мач е против Холандия в събота.

Спрямо сегашната обстановка в групите България ще би трябвало да играе против Бразилия във втората групова фаза в София в края на идната седмица.