Бразилия оглави класирането в група В на Копа Америка след

...

Бразилия продължава да громи на Копа Америка

Бразилия оглави класирането в група " В " на Копа Америка след триумф над Перу с 4:0. " Селесао " измести от първата позиция Колумбия, който по-рано тази нощ направи нулево тъждество с Венецуела.

Селекционерът Тите пусна шестима разнообразни титуляри спрямо мача против Венецуела (3:0), само че това не повлия на качеството на играта.

Головете означиха Алекс Сандро, Неймар, Евертон Рибейро и Ричарлисон.

Домакините притиснаха противника през цялото време и в 12-ата минута към този момент водеха. Точен беше Алекс Сандро след центриране на Габриел Жезус.

До почивката домакините направиха няколко пропуща. Най-близо до втори гол беше Фабиньо, само че халфът на Ливърпул прати топката в навън от комфортна позиция.

В 68-ата минута Неймар получи пас от Фред и преодоля стража Педро Хайесе за 2:0.
 Бразилия с мощен старт на Копа Америка

Селесао отвя Венецуела с 3:0

Този гол дефинитивно пречупи перуанците. В края на дуела Ричарлисон асистира на Евертон Рибейро, който се разписа от близко, а след това самичък затвърди триумфа на петкратните международни първенци.

Следващият мач на Бразилия е в сряда против Колумбия. За идната фаза се класират първите 4 тима от всяка група.