Бразилия игра мъжки и не загуби нарочно от Чили, което

...

Бразилия игра честно и разби Чили с 3:0

Бразилия игра мъжки и не загуби преднамерено от Чили, което значително щеше да донесе безгранично злощастие за огромния им футболен противник - Аржентина.

В Сао Пауло съставът на Тите излезе стимулиран да завоюва и го направи с безапелационното 3:0. Селесао поведе в 55-ата минута с гол на Паулиньо.

Халфът на Барселона бе прецизен от близко след удар на Неймар от фаул и не изключително добра интервенция на чилийския пазач Клаудио Браво. В 57-ата минута Габриел Жезус направи 2:0, завършвайки съвършена контра на домакините. Младокът получи пас на празна врата от Неймар и не сбърка.

По това време чилийците към момента таяха очаквания другите резултати да се развият в тяхна изгода, само че изравнителният гол на Перу против Колумбия ги изпрати отвън първите шест отбора в крайното класиране. В края на мача Габриел Жезус заби и трети гол за Бразилия, като наказа излезлия напред Браво.