Брайтън прекъсна серия от шест поредни мача без победа в

...

Брайтън спечели безценни три точки след успех в дербито на Южния бряг

Брайтън прекъсна серия от шест следващи мача без победа в Премиър лийг, откакто надви с 2:1 над на " Сейнт Мерис " в дербито на Южния бряг. Двата тима изиграха много равностойно първо полувреме, в което откри резултата в 16-ата минута, откакто надскочи доста по-ниския и засече с глава положително центриране на от корнер. 11 минути по-късно Саутхамптън изравни. Опасността още веднъж пристигна след ъглов удар, който защитата на " чайките " в началото почисти, само че по-късно топката бе върната в наказателното поле, където Бертранд отклони, а топката стигна до, който стреля мощно от близко за 1:1.

След почивката Саутхамптън владееше много повече топката, само че този път Брайтън сподели успеваемост и в 55-ата минута стигна до втори гол. откри със страховит пас Уелбек на граница на наказателното поле. Последният пусна незабавно към Тросар, който се озова очи в очи с Форстър и стреля около него за 1:2.
Brighton have scored 2+ goals in a Premier League game for the first time since the 2nd January when they drew 3-3 with Wolves.
— Squawka Football (@Squawka)

Саутхамптън имаше късмет да изравни, само че Санчес избави удар на Че Адамс, а малко не доближи на Уорд-Праус да направи специалитета си от свободен удар. В добавеното време Уокър-Питърс падна в наказателното поле и домакините желаеха дузпа. Атуел не отсъди такава, след което обстановката мина инспекцията и на ВАР, само че решението на основния рефер не бе променено.

С този триумф Брайтън е към този момент на три точки пред. Саутхампън е с четири пункта повече от днешния си противник.
Премиър лийг 28 кръг, неделя 14 март  Саутхамптън 1:2краен резулат  Брайтън