Бойкотите на магазините продължават всеки четвъртък.70% от оборотите на големите

...
Бойкотите на магазините продължават всеки четвъртък.70% от оборотите на големите
Коментари Харесай

Скъсяват веригата до Лидл, Билла, Кауфланд и Метро

Бойкотите на магазините не престават всеки четвъртък.

70% от оборотите на огромните хранителни вериги при третия протест са поради промоциите в деня на протестната акция. Това настояват уредниците ѝ. Тогава комерсиалните вериги регистрираха растеж в облагите за деня от 2 милиона лв.. В същото време специалистите не регистрират резултат от акцията и отдават придвижването на цените на естествени пазарни трендове.

Пряк резултат от потребителския протест няма, само че косвеният може да е увеличение на пазарния дял на българските производители. „ Няма нищо общо с протеста придвижването на цените, те са плод на естествени пазарни взаимоотношения. Имаше десетки дни, в които цената на домата падаше надолу. Сега потегли нагоре. При краставицата - по същия метод. Въпреки това и доматът, и краставицата са на по-ниски нива от предходната година ”, изясни ръководителят на Държавната комисия по стоковите тържища и борсите Владимир Иванов.

От Министерството на земеделието и храните споделиха за NOVA, че работата по законопроекта за съкращаване на веригата на доставка продължава и текстовете би трябвало да са подготвени до 10 дни . За уредниците на протеста обаче това няма да е задоволително за дълготраен спад в цените. „ В някои обстановки веригата е оптимално къса, само че това не пречи на веригите да им издават противоположни фактури и да им блъснат 100% надценка в цената, по този начин, че освен съкращаване на веригата, а и пределни надценки ”, изиска Мая Манолова.

Призивите за протест на огромните хранителни вериги и банките не престават, макар скока в оборотите при третата акция предишния четвъртък. „ 70% от оборота на веригите е промоционален. Империята отвръща на удара – ходът на веригите с промоциите да бъде употребен в интерес на хората, тъй като тези промоции станаха вероятни поради протеста ”, добави Манолова.
Източник: petel.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР