Бойкият отбор на Хетафе постигна пета поредна победа във всички

...

Хетафе продължава да доказва, че не е случаен тим

Бойкият тим на Хетафе реализира пета поредна победа във всички шампионати, откакто надви с 2:0 над Валядолид в среща от 17-ия кръг на Ла Лига. С този триумф евробоецът още веднъж задмина Атлетико Мадрид и е на четвърта позиция - доста покрай Севиля, Реал Мадрид и Барселона.

Триумфът идва три дни успеха с 3:0 над Краснодар в Лига Европа, която изпрати тима на 1/16-финалите в шампионата.

Играчите на Пепе Бордалас пречупиха Валядолид с по един гол в двете полувремена. Взетият от Барса Марк Кукурея осъществя първия в 36-ата минута, а в 82-ата резервата през днешния ден Анхел Родригес заби втория. Освен това домакините удариха и една греда при започване на втората част посредством Леандро Кабрера.

@cucurella3 bags his 1st goal for @GetafeCF! #GetafeRealValladolid pic.twitter.com/HrqIEGM6e9
— LaLiga (@LaLigaEN) December 15, 2019
Валядолид пък е на другия полюс, защото за тима на бразилската легенда Роналдо това е трето проваляне в последните пет кръга, като другите две срещи приключиха наедно. Футболистите даже не са вкарвали гол от пет срещи насам.

СТАТИСТИКА ОТ МАЧА МИНУТА Пожарна охрана МИНУТА КЛАСИРАНЕ Примера дивисион 17 кръг, неделя 15 декември  Хетафе 2:0краен резулат  Реал Валядолид