Боянка Кунева – Иванова ще произнесе словото в памет на

...
Боянка Кунева – Иванова ще произнесе словото в памет на
Коментари Харесай

Пловдив отбелязва 189 години от рождението на Васил Левски с тържествена церемония


Боянка Кунева – Иванова ще произнесе словото в памет на Апостола на свободата

На 18 юли 2026 година (събота) от 10:00 часа пред паметника на Васил Левски на централната алея на Бунарджика в Пловдив ще се състои тържествена гала във връзка 189-ата годишнина от рождението на Апостола на свободата.

По традиция пловдивчани, посетители на града и публични лица ще отдадат респект към паметта на Левски с боен обред, включващ полагане на венци и цветя, както и публично слово.
Представителни формирования и публични посетители
В церемонията ще вземат участие представителни формирования от Пловдивския гарнизон, боен духов оркестър, венценосци, представители на локалната власт, Общински комитет „ Васил Левски “, Съюза на офицерите и сержантите от запаса и запаса (СОСЗР), Национално сдружение „ Традиция “ и комитет „ Родолюбие “.

Очаква се на събитието да участват народни представители, кметът на Пловдив, регионалният шеф, ръководителят на Общинския съвет, командирът на Силите за специфични интервенции, общински съветници, заместник-кметове, представители на политически сили, възпитаници, жители и медии.
Боянка Кунева – Иванова ще произнесе формалното слово
Тази година словото в памет на Васил Левски ще бъде произнесено от Боянка Кунева – Иванова – възпитател, държавник и дълготраен активист в региона на българското обучение зад граница.

Тя е създател на първото лицензирано от Министерството на образованието и науката българско неделно учебно заведение в Съединени американски щати, съосновател на Асоциацията на българските учебни заведения в чужбина (АБУЧ) и основател на редица просветителни начинания за българските общности отвън страната. След завръщането си в България през 2020 година работи по планове, ориентирани към интеграцията на деца, завърнали се от задгранични просветителни системи, и основава документалната поредност „ Неразказаните истории на българите “.

За своя принос към образованието и съхраняването на българската еднаквост тя е притежател на редица държавни оценки, измежду които Почетния знак на президента „ Св. св. Кирил и Методий “, званието „ Заслужил преподавател “, оценката „ Българка на годината “ на ДАБЧ и Почетната грамота „ Неофит Рилски “ на Министерството на образованието и науката.

Водещ на церемонията ще бъде артистът от Драматичен спектакъл – ПловдивСимеон Алексиев.

Източник: novinata.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР