Ботев загуби с 0:3 от шампиона Лудогорец като гост. Това

...

Ботев с първа загуба за годината от Лудогорец в Разград

Ботев загуби с 0:3 от първенеца Лудогорец като посетител. Това беше първа загуба за пловдивчани през 2022-а година в формален мач. Голмайстори за Лудогорец станаха Текпетей, Вердон и Каули. Лошите вести за Ботев бяха и травмите на съществени играчи като Антоан Бароан и Джеймс Етоо.

В 10-та минута Лудогорец откри, откакто Бърнард Текпетей навлезе в наказателното поле и с доста прекрасен и мощен удар не остави никакви шансове на Аргилашки - 1:0.

В 12-та минута Неделев стреля от фаул, само че Падт внимаваше и боксира удара на капитана на пловдивчани.

В 19-та минута Каули центрира в наказателното поле, а Игор Пластун продължи с глава към Оливие Вердон, който засече с глава и удвои - 2:0.

В 30-та минута Матиас Тисера уцели греда за Лудогорец.

В 57-та минута първенците вкараха и трети гол. Каули се откъсна, а Аргилашки излезе да го спре, само че бразилецът го изпревари напред и на опразнената врата оформи крайното - 3:0.

В 81-та минута стреля с глава, само че ударът му мина около вратата.

Със загубата Ботев остава трети с 43 точки, само че може да бъде изпреварен на следващия ден от Черно море, в случай че варненци победят Ботев Враца във Варна. Лудогорец е водач с 61 точки и съвсем несъмнено още веднъж ще е първенец.

Ботев е хазаин на Локомотив София идната неделя в финален мач от постоянния сезон в елита.

Лудогорец: Серджио Пат, Сисиньо, Игор Пластун, Оливие Вердон, Антон Недялков, Клод Гонсалвес, Мануел Шоу, Бернард Текпетей, Каули, Матиас Тисера, Рик

Ботев: Георги Аргилашки, Роберто Пунчец, Самюел Супрайон, Виктор Генев, Джеймс Етоо, Дилан Мертенс, Реда Рабей, Мохамед Брахими, Емануел Току, Тодор Неделев, Антоан Бароан

Източник: trafficnews.bg