Ботев загуби дербито с ЦСКА с 1:2 на Колежа пред

...

Пред 12 000 Ботев не успя да вземе точка от ЦСКА

Ботев загуби дербито с ЦСКА с 1:2 на Колежа пред близо 12 000 фенове и страхотна атмосфера като за дерби. Линдсет в 21-та минута откри за гостите, а Назон от дузпа в 66-та удвои. Балоянис вкара в 79-та минута и даде вяра за тъждество за отбора, само че до края на мача не падна нов гол.
Прочетете още

В 10-та минута Тобиас Хайнц насочи удар, само че Ханкич улови.

Малко по-късно Минков опита да откри Попов, само че вместо това Кордоба замалко не си вкара автогол, само че топката излезе в корнер, след който не се случи нищо забавно.

В 14-та минута Фаетон стреля от отдалеченост, само че Ханкич улови.

В 21-та минута Матиас Фаетон подаде в наказаталното поле към Йонатан Линдсет, който засече и хвана в крачка Ханкич - 0:1.

В 31-та минута ЦСКА искаше дузпа за нарушаване на Ханкич против Хайнц, само че дузпа не беше отсъдена.

В 34-та минута Точукву Ннади се контузи и той беше сменен наложително от Янис Карабельов.

В 37-та минута Акере стреля, само че право в ръцете на Бусато.

В 41-та минута след удар на Назон топката срещна гредата, а Кареасо върна топката към Турицов, който вкара, само че голът беше анулиран поради засада.

В добавеното време и ЦСКА трябваше да прави насилствена промяна и Браян Кордоба беше сменен, а на негово място влезе Мено Кох.

В 68-та минута ЦСКА получи дузпа. След осъществяване на корнер Бароан игра с ръка в наказателното поле. Пъвоначално не беше отсъден углавен удар, само че след обзор с ВАР дузпата беше отсъдена, а Дюкенс Назон застана зад топката и осъществя за 0:2.

В 72-та минута Фаетон се озова самичък против Ханкич и насочи удар, който беше беше изчистен от Конте малко преди голлинията, само че в тази обстановка имаше и засада.

В 79-та минута след страхотна офанзива Ботев съумя да вкара и да понижи резултата. Красиан Колев комбинира с Ивелин Попов, който подаде към Константинос Балоянис, който с прекрасен в наказателното поле прати топката във вратата на Бусато - 1:2.

В 82-та минута Амос Юга стреля, само че Ханкич улови.

Само минута по-късно Акере изведе отлично Бароан, който овладя, само че стреля около вратата.

В седмата минута от добавеното време Красиан Колев стреля от отдалеченост, само че Бусато улови.

Последва рисков удар на Хайнц, който мина около вратата.

Ботев е 11-ти с 9 точки, а ЦСКА с триумфа стана трети с 18 точки.

Следващият вторник Ботев гостува на Черно море във Варна.

Ботев:  Хидайет Ханкич, Джеймс Етоо, Антоан Конте, Йонас Там, Константинос Балоянис, Точукву Ннади (Янис Карабельов 34 мин.), Антонио Перера (Реда Рабей 77 мин.), Самуел Акере (Фаустас Степанавичус 90 + 1 мин.), Ивелин Попов, Николай Минков (Красиан Колев 46 мин.), Антоан Бароан (Уме Емануел 77 мин.)

ЦСКА:  Густаво Бусато, Иван Турицов, Браян Кордоба (Мено Кох 45+2 мин.), Християн Петров, Тибо Вион, Амос Юга, Марселино Кареасо (Емануем Сакич 66 мин.), Йонатан Линдсет, Тобиас Хайнц, Дюкенс Назон (Майкъл Естрада 88 мин.), Матиас Фаетон (Енес Махмутович 88 мин.)

Източник: trafficnews.bg