"Ботев" /Враца/ загуби с 1:3 от ЦСКА в двубой от

...

Ботев /Враца/ игра достойно на Армията, но с 10 човека врачани не удържаха ЦСКА

"Ботев " /Враца/ загуби с 1:3 от ЦСКА в дуел от 18-финалита от шампионата за Купата на България. Изненадващо в първите минути врачани започнаха по-добре дуела и можеха да открият резултата след единствено 180 секунди игра. Тогава Чорбаджийски сбърка при изнасяне на топката, подавайки я на Спас Георгиев, който напредна и стреля мощно от границата на наказателното поле, само че шутът профуча над напречната греда.
"Ботев " /Враца/ продължи да господства и в 8-ата минута откри резултата. Поредна добра офанзива отдясно бе избита в корнер от алената защита. След неговото осъществяване Атанас Димитров се извиси над всички и вкара с глава - 1:0 за врачани.
В 11-ата минута ЦСКА можеше да изравни, когато Густаво Кулма се откъсна самичък против Христо Митов и шутира технично по земя, само че стражът на гостите прояви добър инстикт и мазета в корнер.
Само 120 секунди по-късно обаче гостите като по знамение не вкараха втори гол. Карапетров "открадна " топката, напредна по десния фланг и центрира извънредно рисково паралелно на границата на дребното наказателно поле, където сантиметри не доближиха на Атанас Кабов да вкара. За това попречи и Чорбаджийски, който дръпна леко футболиста на "Ботев " за фланелката.
В 20-ата минута единствено шансът избави домакините от ново попадение. Атанас Кабов напредна през центъра и шутира превъзходно. Топката се отби в напречната греда, а при добавката Емил Стоев вкара с глава, само че голът вярно бе анулиран заради засада, въпреки и дребна.
Втората част стартира с две промени за ЦСКА. Меркадо и Каранга влязоха в игра за "армейците " и ЦСКА заигра по-добре.
В 61-ата минута и Каранга направи сериозен пропуск, засичайки центриране отляво с глава, само че Митов избави. Само 60 секунди по-късно голмайсторът на алените се отличи с нов пропуск. Меркадо го откри на 3-4 метра пред голлинията, бразилецът стреля, само че Григоров със себеотрицателен шпагат съумя някак да избие в корнер.
В 64-ата минута реферът Петър Костадинов реши да изгони с пряк червен картон бранителя на врачани Кристиян Григоров. Откровена симулация на Каранга предизвика съдията и "Ботев " /Враца/ останаха с 10 индивида.
Пет минути по-късно Фернандо Каранга изравни, засичайки центриране от корнер с глава, топката рикошира в тялото на защитник в зелено и влетя в мрежата на Митов за 1:1.
Останали с 10 индивида врачани се прибраха в и пред наказателното си поле, а ситуациите започнаха да се редуват едно след друго, само че пропуски направиха Меркадо, Десподов и Кубемба.
В 82-ата минута ЦСКА стигна до цялостен поврат. Меркадо центрира към Каранга, който направи необикновен пропуск от два-три метра, само че след известна доза шанс топката отиде в Кирил Десподов и младокът вкара на празна врата. Само две минути по-късно Кубемба с изстрел от границата на наказателното поле направи резултата 3:1.
"Ботев " /Враца/ играха в състав: 1. Митов, 18. Кабов (62-Смирнов), 13. Димитров, 6. Гаджев, 20. Стоев (87-Иванов), 19. Михайлов, 4. Харизанов, 21. Карапетров, 5. Григоров, 14. Петров, 17. Георгиев.
За ЦСКА ислязоха: 12. Китанов, 2. Атанасов, 3. Недялков, 4. Чорбаджийски, 6. Пинто, 10. Кулма (46-Меркадо), 16. Лое (84-Бодуров), 19. Десподов, 21. Кубемба, 25. Барт, 29. Ангелов (46-Каранга).