Ботев Враца загуби с 0:1 от Пирин Благоевград в ключова

...

С гол- шедьовър на Станислав Манолев Пирин би Ботев Враца и остана в Първа лига

Ботев Враца загуби с 0:1 от Пирин Благоевград в основна среща в дъното на таблицата в efbet Лига. Гола вкара Станислав Манолев (20) с майсторски шут от отдалеченост.

Домакините започнаха по-активно и още в 4-ата минута можеха да поведат в резултата. Красимир Тодоров насочи страховит шут с левия крайник от отдалеченост, само че вратарят Янко Георгиев се разтегна и мазета в корнер.

Пирин поведе в 20-ата минута с гол на някогашния национал Станислав Манолев. Опитният футболист се разписа с приказен удар отвън наказателното поле, който изненада вратаря Христо Георгиев - 0:1, съобщи Pirinsport.com.Попадението смути врачани и те мъчно намираха път към вратата на гостите, които от своя страна продължиха да владеят повече топката.

Десет минути след почивката Пирин бе покрай втори гол, откакто Николай Бодуров скочи най-високо при центриране от корнер на Карачанаков, само че топката мина настрана от вратата.

Секунди по-късно домакините желаеха дузпа, откакто Браян Переа падна на тревата при единоборство във въздуха с Николай Бодуров. Съдията Никола Попов обаче даде знак играта да продължи, а решението му беше подкрепено и от ВАР.

Искри припламнаха на терена в 72-ата минута след единоборство сред капитана на Пирин Светослав Дяков и Красимир Тодоров. В разправията се включиха и други футболисти, а реферът Никола Попов охлади пристрастеностите с четири жълти картона.

Източник: struma.com