Ботев (Враца) ще играе елитен футбол и през следващия сезон. ...

Ботев (Враца) ще играе елитен футбол и през следващия сезон.

Ботев остава в efbet Лига, голямото разочарование е за Етър!

Ботев (Враца) ще играе първокласен футбол и през идващия сезон. За втора поредна година врачани оцеляват в баража за оставане/промоция в efbet Лига, като този път грохнал беше четвъртият във Втора лига - Етър. Сериозно съревнование на стадион " Александър Шаламанов " в София за жал имаше едвам в последните пет минути от конфликта, когато " виолетовите " се подвигнаха на късен взлом, скъсявайки за секунди изоставането си от 0:3 до крайното 2:3.

Всичко в този плейаут беше решено през втората част, когато в интерес на Ботев се разписаха капитанът Юли Ненов, някогашният футболист на Лацио - Браян Переа, а класиката оформи Йоан Бауренски. Отпускане на Ботев или прекомерно късно възобновление на етърци, само че обичаният отбор на Велико Търново насмалко не сътвори героизъм, като в последните 120 секунди хората на Веско Великов върнаха два гола посредством Кнежевич и Иванов.
 Ботев (Враца) - Етър 3:2 (Развой на срещата по минути) онлайн
Ботев (Враца) - Етър 3:2 (Развой на срещата по минути)

Драматичен свършек на баража в София

Триумфът за " зелените " можеше да бъде и по-голям, само че Переа удари греда, а един път Виктор Василев не съумя да преодолее Христо Иванов. Поражението в решаващия мач съвсем несъмнено ще коства работата на Веселин Великов като старши-треньор на Етър.
 Снимка 575604
Източник:

Началните минути на мача несъмнено бяха за символичните домакини. Освен, че направляваха повече топката, футболистите на Ботев (Враца) изтърваха и първото чисто голово състояние. В 5-ата минута Чавдар Ивайлов центрира остро от фаул, Браян Переа се измъкна от персоналния си надзирател Ловре Кнежевич и насочи удар с глава, който се отби в страничния дирек на безпомощния Христо Иванов.

В последвалите няколко минути " зелените " продължиха да постановат своята воля, изпълнявайки още няколко рискови статични положения. Христо Иванов и защитата пред него обаче удържаха врачанския напън.
 Снимка 575612
Източник:

ВАР се намеси за първи път в баража с настъпването на 12-ата минута. Етър сътвори добра офанзива през центъра, при която Пехливанов и Ловре Кнежевич комбинираха ловко. Хърватинът навлезе в наказателното поле на Ботев, само че бе блокиран от Луис Фелипе. След консултация със своите сътрудници, Волен Чинков реши, че няма задоволително доводи за отсъждането на дузпа.

Намиращият се в страхотна форма Юлиан Ненов имаше огромния късмет да изведе Ботев (Вр) напред в 23-ата минута. Йоан Бауренски хитро пропусна пас, търсещ неговия капитан, а крилото внезапно смени посоката против двама бранители на Етър. Последва удар в близкия ъгъл, само че Христо Иванов очакваше сходен процес на събитията и се намеси многозначително.
 Снимка 575614
Източник:

Ловре Кнежевич беше отшелник в офанзивата на Етър, само че това не му пречеше да тормози " зелената " отбрана. В 29-ата минута балканецът се възползва от неточност на Антонио Георгиев и насочи диагонален изстрел, който мина на безвредна отдалеченост от вратата на Краси Костов.

Цветомир Тодоров имаше последната опция да сътвори нещо по-интересно за полувремето, само че в 44-ата ударът му с глава беше елементарно избавен от Костов.
 Снимка 575611
Източник:

Втората част донесе голяма наслада за всички, които симпатизират на Ботев (Вр). Тимът от Северозапада поведе в 49-ата минута след страхотна триходова композиция. Всичко стартира от прелестния пас на Браян Переа, който изведе Чавдар Ивайло зад тила на Атанас Кръстев. Халфът не изгуби време и мигновено пусна паралелно на голлинията подаване за своя капитан Юли Ненов. Юношата на ЦСКА изпревари персоналния си надзирател и от няколко метра преодоля Иванов за 1:0

Етър мъчно успяваше да отговори на предизвикването, а от своя страна Ботев искаше да доближи до може би съдбоносен втори гол. В 60-ата минута Луис Фелипе скочи най-високо при корнер, само че ударът му с глава не откри задачата.
 Снимка 575608
Източник:

2:0 беше напълно близо на хоризонта в 62-ата, когато Юли Ненов още веднъж впечатли феновете на стадион " Александър Шаламанов ". Крилото пусна остроумен пас за Гаврилов, който изцяло непокрит обаче направи по-трудното и шутира над горната греда.

Етър въпреки всичко загатна, че ще притисне оптимално своя конкурент, откакто в 71-ата минута Радослав Апостолов реши да се нагърби с обстрелването на вратата отвън наказателното поле. Изстрелът му притежаваше нужната мощ, само че не и акуратност.
 Снимка 575606
Източник:

С оглед безидейността на " болярите " в нападателен проект, като че ли изцяло разумно Ботев (Враца) стигна до второ решаващо попадение в 73-ата минута. Мартин Николов пусна акуратен пас по въздух за Браян Переа, който беше намерил празното пространство сред двамата централни бранители на Етър. Бившият футболист на Лацио имаше цялото време на света, с цел да спре кълбото, а по-късно да прекара кълбото около обезверено хвърлилия се към него Иванов.

Няма и минута, откакто Христо Иванов направи съвсем невероятно избавяне при удар с глава на резервата Василев, 40-годишният пазач капитулира за класическото 3:0! Отбраната на Етър въобще не се подреди добре при корнер, след който непокритият Бауренски осъществя от няма и два метра.

Убедителната преднина като че ли отпусна редиците на Ботев (Враца) и " зелените " бързо инкасираха попадение. Ловре Кнежевич се оказа тотално пропуснат от Валери Христов и на празна врата нямаше по какъв начин да сбърка за 1:3.

На смешка, на подбив, Етър съвсем незабавно стигна и до втори гол, който върна отвред интригата в този бараж. Мариян Иванов изскочи от дълбочина при центриране от фаул и с летящ плонж шокира Краси Костов за 2:3.

До края футболистите на Етър нямаха време за сътворяване на безспорната сензация и по този начин скъпоценната победа отиде в актива на Ботев (Враца).