Ботев Враца победи с 2:1 Славия в мач от последния

...

Феноменален гол в края донесе първи успех на Ботев Враца за календарната година

Ботев Враца победи с 2:1 Славия в мач от последния 26-и кръг в постоянния сезон в efbet Лига.

Попадението за врачани означи Юлиан Ненов в 21-ата минута, като единствено няколко минути преди този момент разтресе напречната греда над Кръстев. В 70-ата минута Гьоко Зайков засече топката с глава след хубаво центриране от ъглов удар на Добрев, с цел да изравни.

В самия завършек на дуела резервата Виктор Василев със страховит удар донесе успеха на врачани.

Около 120 секунди след началото на срещата Ненов опита удар от дъгата, само че топката мина настрана от вратата на Кръстев. Славия отговори с рисково центриране на Минчев, само че Тон Тасев не съумя да играе добре с глава по диаговал от вратата на домакините. Отново Юлиан Ненов бе забъркан в идната рискова обстановка - юношата на ЦСКА стреля рисково с левия крайник от идентична позиция и топката се отби в напречната греда. "Белите " още веднъж откриха отговор, и още веднъж посредством Минчев, чийто удар с евия крайник мина на сантиметри от вратата на Краси Костов.

От третия си опит Юлиан Ненов откри. Офанзивният футболист получи от дълбочина, напредна и с удар в далечния ъгъл откри резултата за наслада на домакинските последователи.

В 30-ата минута Тодоров опитва шанса си от към 18 метра, само че изстрелът му мина високо над вратата. Броени минути преди почивката удар на Йон Бакеро от въздуха изглеждаше, че ще бъде уловен без проблем от Костов, само че стражът изпусна топката и за малко да инкасира чудноват гол. 60 секунди по-късно Костов отрази извънреден удар на Кирилов, само че в идващия момент страничният арбитър подвигна флага за засада.

С началото на втората част Ивайлов опита изстрел с левия крайник, само че топката отиде доста настрана. В 58-ата минута Ивайлов опита шанса си от фал. Изстрелът му обаче бе неакуратен. Много добър късмет се откри пред Ботев Враца в средата на частта - центриране отдясно откри непокрития Антонио Георгиев, който опитва несполучливо да откри мрежата на Славия със странична ножица.

След блъсканица в наказателното на Славия Красимир Тодоров вкара топката във вратата с удивителен удар, само че бе маркирано нарушаване в офанзива и попадението бе анулирано.

В 70-ата минута Гьоко Зайков засече топката с глава след хубаво центриране от ъглов удар на Добрев, с цел да изравни.

FT / Ботев Враца - Славия 2:1

1:0 Юлиан Ненов 21`

1:1 Гьоко Зайков 70`

Ботев Враца: 76 Красимир Костов, 22 Диего Фераресо(жк), 18 Илия Миланов, 3 Луиз Соарес, 77 Мартин Николов, 24 Стефан Гаврилов(71` - Йоан Бауренски), 6 Антонио Георгиев(жк), 17 Чавдар Ивайлов, 28 Красимир Тодоров(71` - Виктор Василев), 94 Юлиан Ненов, 15 Мирослав Маринов(85` - Антон Фасе)

Старши треньор: Ивайло Димитров

Славия: 12 Николай Кръстев, 18 Димитър Стоянов(46` - Христо Попадийн), 29 Гьоко Зайков, 37 Венцислав Керчев, 4 Людовик Соарес(71` - Георги Вълчев), 5 Мартин Атанасов, 16 Кемело Нгуена, 73 Иван Минчев(60` - Борислав Цонев), 10 Радослав Кирилов(46` - Мартин Петков), 88 Тони Тасев(60` - Кристиан Добрев), 7 Йон Бакеро(жк)

Старши треньор: Златомир Загорчич