Ботев Враца и Септември София играят при 0:0 в последен

...

НА ЖИВО: Ботев Враца 0:0 Септември, отмениха гол на домакините

Ботев Враца и Септември София играят при 0:0 в финален мач от 18-ия кръг на efbet Лига. Гола вкара Чавдар Ивайлов в 85-ата минута.

Минути преди началото на срещата над стадион " Христо Ботев " се спусна мъгла, която изненада неприятно футболистите и на двата тима. Въпреки тежките условия, играчите влязоха интензивно в дуела и още в началните минути феновете видяха удари и към двете порти. Даниел Генов и Димитър Костадинов обаче демонстрираха неакуратен мерник и не сътвориха работа за вратарите Шейтанов и Костов.

В 20-ата минута паническо изчистване на бранител на Ботев Враца затрудни Краси Костов, който въпреки всичко съумя да се оправи със обстановката и мазета топката. Треньорът на домакините Даниел Моралес бе заставен да прави промяна още в 23-ата минута поради травма на Мартин Кавдански, а на терена се появи Меси.

Чак в 38-ата минута малобройната аудитория на стадион " Христо Ботев " видя първия прецизен удар в мача. Венцислав Христов насочи подъл изстрел по земя от директен свободен удар, който обаче не затрудни вратаря на Септември Димитър Шейтанов. В последните минути на първата част двата тима подвигнаха оборотите, само че до съществени рискове пред двете порти не се стигна.

Второто полувреме стартира много динамично и заплахите пред двете порти се заридах една след друга. В 47-ата минута бранителят на домакините Луиз Соарес изби топката пред голлинията след удар от близко на Димитър Костадинов, а шест минути по-късно Даниел Генов принуди вратаря на Септември - Димитър Шейтанов да демонстрира майсторство, избивайки шут в горния десен ъгъл.

17:00 Ботев Враца – Септември 0:0