Ботев победи с минималното 1:0 датския Вейле и записа първа

...

Ботев с първа победа в контролите, справи се с датчани

Ботев победи с минималното 1:0 датския Вейле и записа първа победа в контролите си. “Канарчетата ” демонстрираха добра игра, само че като цяло дуелът не предложи доста положения пред двете порти. Единственото попадение вкара Видев в 35-ата минута. През втората част датчаните натиснаха, само че по този начин и не стигнаха до гол. Българският халф Стефан Велев, който играе за Вейле, не взе присъединяване в днешния дуел. За Ботев навън пък беше Ивелин Попов, който получи отмора.
Прочетете още
Двубоят стартира умерено и в не изключително високо движение. Двата отбора опитваха да провеждат офанзиви, само че по този начин и не се стигна до нещо рисково през първите минути.

В 35-ата минута родният отбор съумя да открие резултата с може би първото състояние в срещата. След осъществяване на ъглов удар топката бе отклонена на близката греда и по този начин тя стигна до Видев. Бранителят с атрактивен удар от въздуха съумя да прокара кълбото около Векич и да означи за 1:0.

В края на полувремето Игонен трябваше да демонстрира на два пъти рефлекси, с цел да избие удари на противникови футболисти и да резервира преднината на своя отбор.

През втората част Вейле натисна Ботев и е бе много по-активният отбор. До 58-ата минута датчаните даже на два пъти означиха гол, само че и при двете обстановки имаше засада и попаденията не бяха зачетени. Натискът на отбора от Дания продължаваше и в 84-ата минута футболист в алено можеше да засече на празна врата центриране отляво. За благополучие на “канарчетата ” обаче нападателят на Вейле се размина с кълбото.

Така Ботев записа първа победа в контролите си. Следващата инспекция на " канарчетата " е на 1 февруари против съветския Рубин.

БОТЕВ 1:0 ВЕЙЛЕ

1:0  Видев  (35)

Стартови сформира:

Ботев : 84. Игонен, 18. Папазов, 2. Видев, 44. Диабате, 30. Балтанов, 88. Колев, 6. Мертенс, 17. Минков, 16. Акере, 42. Нвачукву, 93. Николов;

Вейле : 12. Игор Векич, 4. Оливе Провстгаард, 5. Давид Колина, 6. Раул Албентоса, 8. Азер Бусуладич, 9. Герман Онугкха, 14. Томас Гунделунд, 17. Димитри Емануилидис, 34. Лундрим Хетеми, 37. Кристиан Гамелгард, 52. Андреас Томашели.
Източник: trafficnews.bg